EUROPSKO BOKSAČKO PRVENSTVO

Veočić i Pratljačić na korak do medalje, dečko s Juga bolji od trećeg nositelja
Objavljeno 20. travnja, 2024.
Veliki dan slavonskog boksa u Beogradu gdje se održava Europsko boksačko prvenstvo. Brođanin Gabrijel Veočić u kategoriji do 80 kilograma i Osječki superteškaš Luka Pratljačić u kategoriji +92 kilograma plasirali su se u četvrtfinale te im predstoje borbe za medalju. Nakon pobjede nad Muradom Allahverdiyevim iz Azerbajdžana Veočić je u osmini finala kategorije do 80 kilograma jednoglasnom odlukom sudaca svladao i Španjolca Gazimagomeda Jalidova Gafurova. Veočić je tako uzvratio Gafurovu za poraz na prošlogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Taškentu kada je Španjolac slavio nokautom u četvrtfinalu. U borbi za medalju Veočić će u srijedu za suparnika imati Moldavca Dmitrija Koščugija.

Pravi podvig uradio je Luka Pratljačić. Dečko s Juga 2 za suparnika je odmah u svom prvom nastupu na EP-u u Beogradu dobio trećeg nositelja Azerbajdžanca Mahammeda Abdullayeva, prošle godine srebrnog ma Europskim igrama u Krakovu na kojima je osigurao nastup na Olimpijskim igrama u Parizu. Superteškaš iz Azerbajdžana je na Svjetskom prvenstvu u Beogradu 2021. godine osvojio brončanu medalju, a ranije je 2019. godine svladao "osječko Gunnera" na Europskom U22 prvenstvu. No, pet godina kasnije Pratljačić je narastao u respektabilnog superteškaša. Dokazao je to u subotu navečer u posljednjem meču dana. U sjajnom i vrlo neizvjesnom meču svladao je vrlo kvalitetnog suparnika podijeljenom odlukom sudaca sa 4:1(po rundama 2:3, 4:1 i 5:0). Pratljačić će se u četvrtfinalu boriti protiv crnogorskog superteškaša Dilana Prasovića. Meč je na rasporedu već u nedjelju 21. travnja. Pratljačić je tijekom meča imao podršku svojih navijača Ne sumnjamo da će ih biti i u nedjelju u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić". K.L.