HRVATSKI U21 NOGOMETAŠI SLAVILI U KVALIFIKACIJAMA ZA EURO

Majer pogodio za pobjedu s kojom smo sad korak bliže odlasku na EP
Objavljeno 13. listopada, 2020.
Hrvatska nogometna U21 reprezentacija svladala je u Ateni Grčku s 1:0 i tako zadržala dobre izglede za plasman na Euro sljedeće godine u Mađarskoj i Sloveniji. Bio je dovoljan pogodak Lovre Majera za novu pobjedu nad Grcima i nastavak borbe za prvo mjesto skupine 4.

Protiv suparnika kojeg je prije nešto više od mjesec dana u Varaždinu svladala čak 5:0, Hrvatska je i u Ateni krenula bolje, nametnuvši se od prve minute. Naravno, nije se mogla očekivati slična efikasnost, jer ipak su Grci jedna od reprezentacija koja je u igri za odlazak na Euro, no veći dio prvog poluvremena protekao je u inicijativi mladih Vatrenih. Lopta je češće bila u našem posjedu, hrvatski su nogometaši držali kontrolu, iako bez pravih prilika, pa je tako prvi udarac upućen tek u 21. minuti. Šutalo je ubacio s desne strane, a Majer glavom pucao preko grede. Ipak, već šest minuta kasnije ista je kombinacija urodila plodom. Nakon naše duge akcije, koja je krenula slijeva, loptu je iz drugog pokušaja s desne stane ubacio Šutalo, a Majer ju s četiri metra prsima proslijedio u mrežu. U 37. minuti Ivanušec je prošao po lijevoj strani i pucao s desetak metara kroz noge Diamantisa, no preslabo da bi iznenadio Tzolakisa. Uoči odlaska na odmor umalo je Hrvatska udvostručila prednost, Musa je pucao skroz iskosa s desne strane pokraj istrčalog domaćeg vratara, no lopta je prošla pokraj suprotne vratnice. Koliko su izabranici Igora Bišćana odlično odradili defanzivni dio najbolje govori podatak da nisu dopustili Grcima u prvih 45 minuta nijedan udarac na gol.

No, odmah na početku drugog dijela domaćin je zaprijetio s desne strane, Šutalo je uspio raščistiti pred našom mrežom, a potom su Grci uzaludno tražili kazneni udarac zbog navodnog Sosinog igranja rukom. Uslijedili su potom pokušaji mladih Vatrenih, najprije je Majer (48.) iz slobodnog udarca gađao pod gredu, no Tzolakis je bio spreman, kao i na udarac Muse (50.) s 20 metara, a isti je ishod bio i nakon prizemnog udarca Šutala (53.), kojeg je grčki vratar odbio u korner. U 55. minuti vidjeli smo prvi udarac prema našim vratima, Bouzokoukis je s 20 metara pucao u Šempera, a hrvatski je vratar 30-ak sekundi kasnije i pokušaj Papanikolaua odbio u korner. To je praktički bilo i sve od domaćina, jer do kraja je u opasnosti bila samo domaća mreža. Musa (61.) je pucao preslabo nakon ubačaja Sose, potom je u 64. Tzolakis obranio udarce Majera i More, zatim je Majer uposlio Musu (66.) koji je pucao preko gola, a posljednju opasnost kreirao je Moro (71.), no i njegov prizemni udarac Tzolakis je obranio. Do kraja susreta Hrvatska je bez stresa sačuvala važne bodove te i dalje sama odlučuje o svojoj sudbini. G. Roguljić
Grčka       0

Hrvatska       1 (1)

ATENA - Stadion Apostolos Nikolaidis. Vrijeme sunčano, toplo. Teren težak za igru. Sudac: Jose Luis Munuera Montero (Španjolska) 6. Strijelac: 0:1 Majer (27).

Žuti kartoni: Papanikolau (Grčka), Sosa, Vizinger (Hrvatska).

GRČKA: Tzolakis 6,5, Apostolakis 6 (od 78. Oues -), Diamantis 6, Nikolaou 6 (od 73. Emmanoulidis -), Katranis 6, Retsos 6, Tsingaras 6 (od 88. Bagkalianis -), Tsiggaras 5,5 (od 46. Vrousai 6), Bouzoukis 6 (od 79. Xenitidis -), Papanikolaou 6, Douvikas 6.

HRVATSKA: Šemper 6,5, Šutalo 7, Erlić 6,5, Gvardiol 6,5, Sosa 6,5, Majer 7,5 (od 66. Bistrović -), Nejašmić 6,5, Moro 6,5, Ivanušec 6,5 (od 90. Šverko -), Musa 6 (od 78. Kulenović -), Špikić 6 (od 66. Vizinger -).

IGRAČ UTAKMICE: LOVRO MAJER (HRVATSKA)