TRILER KRAJ BOSUTA

Veliki povratak Cibalije protiv davljenika
Objavljeno 5. svibnja, 2024.
Kakav triler pokraj Bosuta! Cibalija je ugostila davljenika Solin u utakmici koja joj je bila iznimno važna u držanju distance od pozicije koja vodi u doigravanje za ostanak u SuperSport Prvoj NL. Vinkovčanima je pobjeda bila prijeko potrebna, a utakmica je za njih krenula u posve pogrešnom smjeru. Gosti kojima je taj susret također bila jedna od posljednjih slamki spasa od ispadanja nakon pola sata igre imali su prednost od 2:0, a ne bi bilo nezasluženo da je još poneka lopta završila iza leđa Kovačevića. Šok i nevjerica vladali su na vinkovačkom stadionu, ali Cibalia se nije imala namjeru samo tako predati. Do poluvremena je Lozić smanjio na 2:1. Vrlo loše Cibalijino prvo poluvrijeme zamijenilo je odlično drugo, pa je u nastavku susreta stigao veliki preokret s potpisom krilnog napadača Karla Miljanića. On je prvo u 68. minuti izjednačio na 2:2, a 12 minuta kasnije je svojim drugim pogotkom režirao potpuni preokret kada je zabio za 3:2. Izazvalo je to veliku radost Ultrasa i ostalih malobrojnih navijača Cibalije, ali strepnjama tu nije bio kraj jer je Solin pokušavao bar doći do izjednačenja, ali je konačno olakšanje domaćoj momčadi donio četvrti pogodak, koji je u 88. minuti postigao Pejić. On je samo desetak minuta ranije ušao s klupe, ali mu je i to kratko vrijeme provedeno na travnjaku bilo dovoljno kako bi zapečatio vrlo vrijednu pobjedu vinkovačke momčadi.

Cibalia je tom, desetom ovosezonskom pobjedom preskočila Dubravu Tim kabel na tablici i sada je sedma, ali još uvijek nije osigurala izbjegavanje kvalifikacija za opstanak u drugom razredu hrvatskog nogometa. D.Keler