ŽNK OSIJEK PONOVNO SVLADAO AGRAM

Osječanke su nove bodove osigurale već nakon 20-ak minuta utakmice u Španskom
Objavljeno 29. studenog, 2021.

Iako je stanka u prvoligaškom prvenstvu, nogometašice Agrama i Osijeka dogovorile su za nedjelju odigrati zaostali susret drugog kola, a koji je obostrano bio deveti tekuće jeseni.

Novi izbornik A hrvatske vrste Nenad Gračan za kvalifikacijske utakmice za Europsko prvenstvo nije pozvao nikoga iz redova Zagrepčanki, dok su od Osječanki pod stijegom Anela Lubina i Antonela Blažević, od kojih je potonja debitantica. Osim njih, trener Igor Budiša nije mogao računati ni na iskusnu Martinu Šalek, ali je u rosteru imao dovoljno igračica za nastavak niza pobjeda te posljedično zadržavanje čelne prvoligaške pozicije. Nedjeljna je, naime, bila osma uzastopna pobjeda uz koju Osječanke sada imaju tri boda i susret više od pratnje iz Splita i zagrebačkog Maksimira te trenutačno za devet pogodaka bolju gol-razliku od Splićanki, koje su, pak, bolje u međusobnom omjeru jer su svladale Osijek na startu prvenstva.

Raspoložene gostujuće igračice utakmicu u Španskom završile su prema očekivanju, ali scenarij je bio drukčiji nego prije četiri dana kada su se iste protivnice sastale na igralištu “Kraj Drave”. Tada su Osječanke otpor “agramerki” s pet pogodaka slomile tek u nastavku nakon što su u prvom poluvremenu mreže ostale netaknute. Sad su aktualne prvakinje Hrvatske krenule silovito i nakon 20-ak minuta igre definirale pobjednika jer su tada već imale pet pogodaka prednosti. Domaću je ekipu otvorila Mateja Andrlić, a četiri minute kasnije Maja Joščak udvostručila je prednost koju je ista igračica u 23. minuti upeterostručila zabivši Zagrepčankama, dakle, peti pogodak. Osim nje, solidnu vratarku Piliju još su svladale kapetanica Izabela Lojna i pouzdana Mateja Bulut. Malo potom opuštanje gošći uoči odmora Zagrepčanke su iskoristile te preko Pazarac smanjile zaostatak (1:5). On je do kraja narastao na plus sedam ponajprije zahvaljujući Loreni Balić, koja je za Osječanke u tome dijelu igre bila jedini i trostruki strijelac za konačnih 1:8. Trener gošći opetovano je rasporedio minutažu, gotovo svim igračicama s klupe dajući povjerenje po 45 minuta. D.Lekšan
AGRAM       1 (1)

OSIJEK       8 (5)

ZAGREB - Igralište u Španskom. Vrijeme: oblačno. Teren: dobar. Gledatelja: 50. Sutkinja: Karla Šegota (Zagreb). Strijelci: 0:1 Andrlić (4), 0:2 Joščak (8), 0:3 Lojna (17), 0:4 Bulut (18), 0:5 Joščak (23), 1:5 Pazarac (34), 1:6 Balić (60), 1:7 Balić (80), 1:8 Balić (88). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

AGRAM: Pilija (od 46. Sabo), Pavičić, Slavica, Pazarac (od 88. Šola), Resanović, Barunović, Bičanić, Žigić, Bučić (od 86. Kovačević), Šaban, Duvnjak (od 74 Šemper). Trener: Mate Rašić.

OSIJEK: Belaj (od 46. Mendeš), Živković, Bulut (od 46. Culek), Andrić, Nevrkla (od 60. Štimac), Joščak, Lojna (od 46. Balić), Medić (od 46. Bojčić), Andrlić, Kunštek, Kovačević. Trener: Igor Budiša.