BJELOBRĐANI DO VRHA NATRPALI MREŽU ČAKOVČANA

Pet pogodaka Marka Dabre u najuvjerljivijoj pobjedi BSK-a
Objavljeno 12. svibnja, 2021.

Jučer bi u Bijelom Brdu pao i znatno jači sastav od Čakovčana! Razigrani domaćin do vrha je natrpao mrežu gostiju, koja je mogla i teže stradati, a posebice je nemilosrdan bio peterostruki strijelac Marko Dabro, tako protivniku, vjerojatno, uručivši izlaznu (drugo)ligašku kartu!

Obostrani ulaz u susret bez kalkulacija ubrzo je iznjedrio prilike. Prvu, u trećoj minuti, pred gostujućim vratima, gdje je Dabro na desnoj strani pronašao utrčalog Čikvara, čiji je udarac s desetak metara za malo otišao pokraj bližeg gornjeg kuta. Tri minute poslije uzvratili su Čakovčani Čovinim prizemnim udarcem s 20-ak metara u desni kut, odakle je Đilas paradom izvadio loptu, na koju je natrčao Jakupak i pogodio bližu vratnicu. U 13. minuti Hasanović si je zdesna otvorio prostor za udarac u bliži gornji kut, kamo se bacio bjelobrdski vratar i sačuvao mrežu. Čakovečka se zatresla šest minuta poslije akcijom po lijevoj strani, odakle je Mišić centrirao na peterac, gdje je najviše skočio Ilić i glavom pogodio lijevi gornji kut - 1:0. Domaći su u 28. minuti imali novu priliku za pogodak, nakon što je Čikvar prošao kroz sredinu te na 16 metara izmijenio dupli pas s Dabrom i proslijedio ulijevo do Selbola, čiji je obećavajući udarac s 13-14 metara amortizirao crno-crveni blok. Šest minuta nakon toga Bjelobrđani su zamalo bili kažnjeni, ali je Igrec iz blizine promašio okvir vrata. Ivan Mihaljević je zatim u 38. minuti ubacio Dabru u stopostotnu priliku, a poentiranje je onemogućio Jesenović ušavši u šut napadaču BSK-a. Dabro je ipak pogodio mrežu, u 42. minuti s bijele točke pogodivši lijevi donji kut, a priliku je omogućio Čikvar, kojeg je u prodoru po desnoj strani srušio Hranilović - 2:0. Neposredno uoči odmora Dabro je ušao u 16-erac te plasirao loptu pokraj Jesenovića - 3:0.

U nastavku je čakovečki trener pokušao trostrukom izmjenom promijeniti tijek susreta, koji je posve otišao na stranu Bjelobrđana. Nakon deset minuta igre Ilić je dubinskom loptom uposlio utrčalog Dabru, koji je ispod gostujućeg vratara tada došao do "hat-tricka" - 4:0. Dvije minute potom Ilić je ponovno bio asistent Dabri, koji je s nekoliko metara bio precizan (5:0), kao i u 72. minuti iskoristivši dekoncentraciju u redovima Čakovčana i iz blizine im ubacivši šestu loptu u mrežu za konačnih 6:0. D.Lekšan

Standings provided by SofaScore LiveScore
BSK       6 (3)

MEĐIMURJE       0

BIJELO BRDO - Stadion BSK-a. Vrijeme: poluoblačno. Teren s umjetnom travom. Bez gledatelja. Sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb) 7. Strijelci: 1:0 Ilić (19), 2:0 Dabro (42.-11m), 3:0 Dabro (45), 4:0 Dabro (56), 5:0 Dabro (58), 6:0 Dabro (72). Žuti kartoni: Gvozdenović i L. Mihaljević (oba BSK). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Đilas 7,5, Gvozdenović 7, Dalić 7 (od 84. Dizdar -), Gavrić 7, Župan 7,5 (od 64. L. Mihaljević 6,5), Mišić 7,5, I. Mihaljević 7 (od 64. Gagulić 6,5), Čikvar 8 (od 68. Vuksan 6,5), Ilić 9, Selbol 7 (od 64. Aleksić 6,5), Dabro 10

MEĐIMURJE: Jesenović 5,5, Zanjko 5, Hranilović 5 (od 59. Gajić 5), Glavina 5,5, Kuzminski 5,5, Čovo 6 (od 46. Radošević 5), Hlišć 5 (od 46. Marcijuš 5), Jakupak 5,5, Hasanović 6 (od 46. F. Mihaljević 5), Igrec 5,5 (od 59. Palić 5), Havelka 5

IGRAČ UTAKMICE: MARKO DABRO (BSK)