OSJEČANI NA “HANŽEKU”

Melani Bosić druga, Franko Salaj i Lovro Nedjeljković bili treći
Objavljeno 17. rujna, 2020.
Na jubilarnom, 70. Hanžekovićevu memorijalu u Zagrebu među poznatim domaćim i inozemnim atletskim imenima nastupilo je i petero članova AK Slavonija-Žito. Na stadionu Mladosti osvojili su i tri medalje, srebro te dvije bronce. Na 100 m među atletičarkama, u drugoj utrci Melani Bosić bila je drugoplasirana s osobnim rekordom 12.23 sekunde. U istoj je disciplini kod atletičara, također u drugoj utrci, Franko Salaj zauzeo treće mjesto, postavivši s 11.14 ne samo osobni nego i klupski mlađejuniorski rekord. Broncu je osvojio i Lovro Nedeljković na 3000 m, i on uz osobni rekord (8:24.25), a to je ove godine i najbrži seniorski rezultat u Hrvatskoj. Luka Jakobović bio je četvrti na 100 m (11.16), dok je Sara Aščić u skoku u vis preskočila 1,72 m te natjecanje završila kao šestoplasirana. Inače, ovo je bilo prvi put nakon 2012. godine da je osječki klub imao predstavnika na utrci na 100 m, te odmah ukupno troje. G.R.