KUP I EKIPNO SENIORSKO ATLETSKO PRVENSTVO HRVATSKE

Seniorke osvojile dva
trofeja za treća mjesta
Objavljeno 17. rujna, 2019.

Atletičari Slavonija-Žita sudjelovali su na Kup i ekipnom seniorskom prvenstvu Hrvatske s kojeg su se vratili s dva trofeja. Oba su na zagrebačkom stadionu Mladosti uz Savu izborile atletičarke, koje su zauzele treća mjesta na prvenstvima.

Za Kup su se bodovali plasmani, od 12 bodova za prvo mjesto, do jednog za 12., a osječke su atletičarke za najbolji plasman u posljednjih desetak godina skupile ukupno 167 bodova, iza pobjednica iz zagrebačkog Agrama (464,5) te još jednog zagrebačkog kluba, Dinamo-Zrinjevca (329). Seniori su završili kao četvrtoplasirani sa 170 bodova, što im je također najbolji plasman u posljednjem desetljeću. Pobjednik je i ovdje bio Agram (471,5), drugo mjesto pripalo je atletičarima Dinamo-Zrinjevca (264), a treće Zagreba (248). Najbolji domet u proteklom razdoblju ostvaren je i u ukupnom poretku, gdje je Slavonija-Žito bilo četvrto (337), iza Agrama (936), Dinamo-Zrinjevca (593) i Zagreba (390).

Za ekipno PH bodovali su se rezultati po atletskim tablicama te su osječke seniorke stigle do novog pehara za treće mjesto, prvog u ovoj dekadi, prikupivši ukupno 13.979 bodova. Prvakinje su bile atletičarke Dinamo-Zrinjevca (17.585), a drugo mjesto zauzele su članice Agrama (16.508). Seniori su zauzeli peto mjesto (13.428), pehari su pripali Agramu (16.174), Dinamo-Zrinjevcu (15.616) i riječkom Kvarneru (14.041), a bolji od Osječana još je bio i Zagreb (13.734).

U Kupu je ukupno sudjelovalo po 18 klubova u obje konkurencije, dok se na ekipnom prvenstvu Hrvatska nadmetalo osam klubova u muškoj te sedam u ženskoj konkurenciji.

Od pojedinačnih nastupa, osječki su seniori pokupili prva tri mjesta u skoku s motkom, gdje je najbolji bio Dario Prekl (4,80 m), ispred Borne Cika (4,70) i Ivana Paravca (4,70). Sara Aščić slavila je u skoku u vis (1,67), druga su mjesta zauzeli Nikolina Užnik u skoku s motkom (3,60) te Dario Prekl u skoku u vis (2,00), dok je Barbara Vrhovac bila treća na 800 m (2:15.92).

Prema bodovima, najvredniji rezultat među seniorima od Osječana ostvario je Prekl u skoku s motkom (940) te Aščić u skoku u vis (897).

Do pojedinačnog drugog mjesta u bacanju kladiva stigao je član vinkovačke Cibalije Benjamin Lovrić s duljinom 51,19 m. G.R.

Goran Roguljić
Slavonija-Žito na stadionu Mladosti uz Savu osvojila je ukupno četvrto mjesto u Kupu Hrvatske