PRVI TEST U AUSTRIJI

Rumunjski Cluj u 120 minuta igre
nanio bijelo-plavima prvi poraz
Objavljeno 26. lipnja, 2019.

Pobjegli su nogometaši Osijeka u Austriju od vrućina, ali prvi pripremni susret tamo odigrali su po baš teškim uvjetima jer je u Leobenu temperatura na početku susreta protiv rumunjskog prvaka Cluja iznosila 34 stupnja.

No, ni ti nepogodni uvjeti za igru nisu spriječili trenere Dinu Skendera i Dana Petrescua da se pridržavaju dogovorenog plana i odigraju susret 2x60 minuta. Osijekov je strateg minutažu za svoje igrače osmislio pažljivo jer nisu se svi od početka uključili u pripreme pa je bilo važno izbjeći nepotrebna opterećenja koja su mogla dovesti do ozljeda. Stoga su kapetan Mile Škorić, Laszlo Kleinheisler i Antonio Mance koji su propustili uvodni dio priprema u Osijeku dobili pola sata u drugom dijelu susreta. Bijelo-plavi su na koncu poraženi, ali nitko zbog toga neće očajavati jer Rumunjima sezona počinje nešto ranije s obzirom na to da igraju 1. pretkolo Lige prvaka, pa su sada već posve blizu natjecateljske forme. Zapravo, u prvom poluvremenu kada su postignuta sva tri pogotka Osijek je imao kontrolu igre, ali je slično kao i proljetos u prvenstvu prelagano primao pogotke. Opet je praktički prvi udarac prema Malenici završio u mreži. Igrala se 17. minuta kada je Omrani s lijeve strane ušao u kazneni prostor, pa povratnom loptom pronašao Đokovića na 14-15 metara od vrata, on je pucao, lopta je na putu prema mreži zakvačila Gutija, a to kao da je zbunilo Malenicu koji je bio na lopti, skrenuo ju je u lijevu vratnicu od koje se ona odbila u mrežu. Osijek je uzvratio u 29. minuti kada je Jugović udarcem s 20-ak metara na spavanju uhvatio rumunjskog vratara kojeg je lopta preletjela i završila iza njegovih leđa u mreži. Bilo je to i najbolje razdoblje igre Osijeka. U 36. minuti Jugović je opet bio inicijator akcije koja je umalo završila pogotkom, probio se kroz sredinu, pravovremeno poslužio Marića koji je pucao bez oklijevanja s 15-ak metara iskosa i uzdrmao lijevu vratnicu. Nešto kasnije priliku je imao i Pilj koji je po običaju imao potez više pa je ona propala, a još jednom je opasno s poludistance prijetio Jugović, taj put, bez rezultata. Osijek je stiskao Rumunje, pa su se oni služili dugačkim loptama, a u 54. minuti na jednu takvu loptu pobjegao je opet Omarani i promašio čistu priliku. Ipak, u posljednjim sekundama prvog dijela Cluj je opet poveo. Opet je problem nastao na desnoj strani obrane Osijeka odakle je Deac poslao ubačaj u sredinu, lopta je preletjela Majstorovića, a spremno ju je dočekao Costache i iz blizine pogodio za 2:1. U drugom dijelu, druga momčad Osijeka i druga slika. Rumunji su bili bolji, Osijek je rijetko gostovao pred njihovim kaznenim prostorom, ali pogodaka nije bilo, s tim da je Cluj u 97. minuti pogodio gredu. D.Keler

Dalibor Keler
OSIJEK**1(1)

CLUJ**2(2)

LEOBEN - Igralište sportskog centra Leoben. Sudac: Strijelci: 0:1 Đoković (17), 1:1 Jugović (29), 1:2 Costache (60).

OSIJEK: Malenica Gutieri, Majstorović, Šutalo, Šorša, Žaper, Jugović, Pilj, Talys, Bočkaj i Marić. Drugo poluvrijeme: Ivušić, Škorić (Ćosić), Šimunec, Lončar, Grgić (Todoroski), Marin, Mioč, Kleinheisler (Dugandžić), Lopa (Kamenar), Špoljarić i Mance (Soldić).

CLUJ: Vatca, Vinicius, Muresan, Sušić, Camora, Hoban, Culio, Djoković, Costache, Deac i Omrani. Još su igrali: Fernandez, Boli, Radu, Bordeianu, Paun, Itu, Mailat, Burca, Horj, Peteleu i Petrila