PRVA LIGA ODBOJKAŠICA

ŽOK Osijek neokrznut kroz Novu Gradišku
Objavljeno 10. veljače, 2019.
Slavonski obračun odbojkašica u sklopu 8. kola 3. skupine (najjače prvoligaške) nije donio neizvjesnost kao prethodna dva, u kojima je pobjednik odlučen nakon pet setova. Osijek je slavio u Novoj Gradiški u tri seta, ali nije bilo sve glatko. Drugi i treći set bili su otvoreni do posljednjeg poena, ali njega je u pravilu bolje odigrao sastav Miroslava Đekića. Slavonski derbi trajao je 77 minuta, završilo je 3:0 (25.16, 27:25, 26:24) za Osijek, koji je igrao u sastavu: Kainz, Đurić, Karatović, Lovrić, Štebih, Krivić, Grahovac, Merkaš, Šimunec, Gadžić, Žulj, Jurić, Hodić, Matković. Trener domaćina, Damir Runjaš, suprotstavio je sljedeći kadar: Lan. i Lam. Engerini, Akmačić, I. i B. Papac, Kovač, Pavić, Zirn, Dautović, Čeliković, Đaković i Balunović. U drugom susretu Zadar je dobio Split 3:0. Osijek vodi s 19 bodova, slijede Split (12), Zadar (9) i Nova Gradiška (8). N.B.