PRVA HRVATSKA LIGA RUKOMETAŠICA

Osječanke posustale u završnici
Objavljeno 14. siječnja, 2019.
Rukometašice Osijeka nisu uspjele slaviti i u trećem susretu u nizu, iako su bile na dobrom putu. Vodile su Osječanke većim dijelom drugog poluvremena, no "crna rupa" u posljednjih desetak minuta odvela je Osječanke u poraz kod Zrinskog (23:26).

Nakon startnog vodstva gošći (2:0), Čakovčanke su serijom 4-0 okrenule rezultat u svoju korist te u prvom dijelu uglavnom držale pogodak-dva viška. Ipak, na odmor se otišlo s 12:12, a zatim su kontrolu preuzele Osječanke. Serijom 5-1 nakon pogotka Zirn u 39. minuti imale su najvećih četiri pogotka prednosti (17:13), ali nisu izdržale do kraja. U 50. minuti Osijek je vodio 22:20, a potom ostao bez pogotka sve do posljednje minute, što su domaće iskoristile te su na kraju bodovi ipak ostali u Čakovcu. G.R.
Zrinski       26 (12)

Osijek       23 (12)

ČAKOVEC - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 200. Suci: Davor Češi (Zagreb) i Nenad Županić (Križevci).

ZRINSKI: Kozjak (1+0), K. Balić, Poljak, Gavrić 4 (2), Pajić 7, Vukojević 7 (1), M. Balić 2, Resman 3, Car 3, Žvorc (8+1), Blagus, Šestak, Senčar, Androić.

OSIJEK: Borac (8+1), Putnik 1, Daidžić, Hren 2, Lacković 7, Zirn 6, Dragojević, Prskalo 1, Jeršek 1, Zagorščak, Barišić, Špoljarić 3, Damjanović, Ljubas, Frančić 2, Brkić.

SEDMERCI: Zrinski 4 (3), Osijek 1 (0); ISKLJUČENJA: Zrinski 10 minuta (M. Balić 2+2+2, Gavrić 2, Pajić 2), Osijek 8 minuta (Lacković 2+2, Zagorščak 2, Špoljarić 2); CRVENI KARTON: M. Balić (Zrinski, 58).