GOSTUJUĆA POBJEDA RUKOMETAŠICA OSIJEKA U 6. KOLU PRVE HRL

Do bodova boljim izdanjem u nastavku
Objavljeno 18. listopada, 2021.
Rukometašice Osijeka pobjednički su se vratile iz Zagreba gdje su svladale Trešnjevku sa 32:30. Kao što i rezultat sugerira, Osječanke do treće ovosezonske pobjede nisu stigle čvrstom obranom, nego su u utakmici u kojoj se praktički igralo na pogodak više bile efikasnije od suparnica koje su upisale i šesti poraz. No do planiranih bodova gošće su stigle s dosta muke nakon što su se u prvom poluvremenu našle u znatnijem zaostatku (9:13 u 19. minuti). Ipak, posljednjih sedam minuta prvog dijela Osječanke su odigrale puno bolje te serijom 6-1 na odmor otišle s pogotkom prednosti (17:16). Nakon izjednačenih desetak minuta nastavka ekipa Jasmina Mrkonje napravila je novu značajniju seriju, ovoga puta 5-1 za vodstvo 26:23 koje više nije ispuštala. Približile su se Zagrepčanke na gol zaostatka pet minuta prije kraja (27:26), no nisu uspjele ugroziti drugo gostujuće slavlje Osijeka. G.R.
Trešnjevka       30 (16)

Osijek       32 (17)

ZAGREB - ŠD Trešnjevka - Kutija šibica. Gledatelja: 50. Suci: Luka Šipoš (Trnovec Bartolovečki) i Marko Zeko (Šenkovec).

TREŠNJEVKA: Lesac 2, Krajpl 9 (1), Ileković, Žderić, Andrijanić 2, Laco 2, Perenčević 1, Posavac 3 (2), Lopac-Škrinjar (2+0), Mihalina 1, Lovrenčević 1 (4+1), Škarić, Barle, Miholić 3, Kapetanović 6, Zvonarić.

OSIJEK: Borac (10+0), Pajić, Malovan, Lacković 7, Jerčinović 6 (2), Horvat, Josipović 2, Jeršek 7, Pratljačić, Humel 3, Zeba, Frančić 7, Gardaš, Pehar.

SEDMERCI: Trešnjevka 3 (3), Osijek 3 (2); ISKLJUČENJA: Trešnjevka 6 minuta (Lesac 2+2, Mihalina 2), Osijek 8 minuta (Humel 2+2+2, Zeba 2).