ODBOJKAŠKA SUPERLIGA

“Mursaši” ekspresni na neugodnom gostovanju
Objavljeno 28. rujna, 2020.
Sezona je tek nedavno počela, a već je dosta utakmica odbojkaške Superlige odgođeno. Uglavnom su razlozi vezani uz bolest COVID-19, koja se uvukla u neke klubove, a oni koji su protiv istih igrali na otvaranju sezone, nalaze se u samoizolaciji. Iz tog razloga nije bilo domaće premijere odbojkašica s Drave, koji su u 2. kolu trebale ugostiti Poreč, koji je trenutačno izvan stroja. Novi termin za sada nije poznat, ali jasno je da je pred nama sezona u kojoj će biti još ovakvih situacija, zato će zaostatke trebati nadoknađivati što je prije moguće. Runda kod odbojkašica bila je polovična, odrađene su tri utakmice, među kojima i ona u Kašteli, gdje su gostovale Vukovarke. No, sastav Ivane Džamarije iz Dalmacije vratio se praznih ruku, poražen je 3:0 (25:21, 27:25, 25:19). Još su igrali Olimpik - Brda 1:3 i Rijeka - Dinamo (0:3). Odgođeno je još Dubrovnik - Mladost i Marina Kaštela - Split.

Aktivni su, pak, bili i odbojkaši Mursa-Osijeka, koji su odmah na startu uspostavili pobjednički niz. Nakon domaće premijere i slavlja protiv Marsonije, momčad Marija Tepperta u tri seta riješila je i prvo gostovanje sezone. Ono kod Centrometala znalo je ranijih sezona biti izazovno i neugodno, ali ovaj put nikakve neizvjesnosti nije bilo. "Mursaši" su za 67 minuta svladali domaćina s 3:0 (25:13, 25:14, 25:17), i tako na dvotjednu stanu odlaze za maksimalnih šest bodova. Marsonia je odgodila odlazak kod zagrebačke Mladosti u čijoj je svlačionici evidentiran koronavirus. N.B.