RUKOMETAŠICE OSIJEKA USPJEŠNE U OSMINI FINALA KUPA HRVATSKE

Osječanke kontrolirale susret i bez stresa ušle u četvrtfinale
Objavljeno 19. siječnja, 2020.

Rukometašice Osijeka plasirale su se u četvrtfinale Kupa Hrvatske svladavši Sesvete Agroproteinku s 28:25. Osim kratkotrajnog početnog zaostatka, Osječanke su vodile tijekom cijelog susreta te bez previše stresa izborile prvu natjecateljsku pobjedu u 2020. godini.

Domaće su igračice prvi put povele u 7. minuti (4:3), a već su u 11. imale lijepu zalihu (8:4) te ju potom gotovo rutinski održavale. Obrana je bila solidna, Magdalena Brkić skupila je u prvom poluvremenu osam obrana, onemogućavajući tako Sesvećankama približavanje. Taman kad bi gošće smanjile na dva gola minusa, brzo je uslijedio odgovor Osječanki, koje su i u napadu prilično lako pronalazile pukotine u gostujućoj obrani. Otišle su domaće igračice s tri pogotka viška na odmor (16:13), a ni u drugih 30 minuta nisu posustajale. Razlika je varirala između dva i četiri pogotka u njihovu korist, a kada su u 50. minuti s igračicom manje stekle najvećih plus šest (26:20), bilo je jasno da je prolazak osiguran.

Najefikasnija igračica susreta bila je Josipa Jerčinović s devet pogodaka, od kojih šest iz sedmeraca, nepogrješivo ih realizirajući.

- Pokazali smo zajedništvo i konstantu tijekom cijele utakmice i mislim da smo zasluženo pobijedile. Pokazale smo ono naše pravo lice, koje ljudi vole vidjeti i za koje treniramo. Sve je polazilo od dobre obrane, koja nas je i dovela do ove pobjede jer kad god bismo nešto promašile u napadu, vratili bismo to u obrani. Mislim da smo stvarno odigrale odlično gotovo cijeli susret, osim posljednjih nekoliko minuta, kada smo malo previše brzale. Kod nas je uvijek malo kaos, kao da tako treba biti da bude malo napetije. No najvažnije je da smo ostvarile naš plan. Ova nas pobjeda puni samopouzdanjem da na isti način krenemo i u ligi, koja se nastavlja sljedećeg vikenda, kada gostujemo u Dugom Selu - reklo je desno krilo ŽRK-a Osijek.

U osmini finala zaigrao je još jedan osječki klub, drugoligaš Olimpija, koji je također u Zrinjevcu poražen od 1234 Virovitice s 34:29. Dobro su domaće parirale prvoligašu više od 20 minuta, no pale su u završnici prvog poluvremena te su na odmoru imale zaostatak od šest pogodaka. To se pokazalo presudnim jer su Virovitičanke u nastavku rutinski održavale tu prednost, a imale su i najvećih "plus osam" (28:20) sredinom poluvremena za siguran ulazak u četvrtfinale.

Goran Roguljić
Osijek       28 (16)

Sesvete A.       25 (13)

OSIJEK – SD Zrinjevac. Gledatelja: 200. Sudci: Miroslav Josić i Goran Radonjić (oba Donji Miholjac)

OSIJEK: Borac, Putnik, Hren 3, Lacković, Jerčinović 9 (6), Nikolić, Horvat, Milas, Prskalo, Jeršek 4, Zagorščak 4, Špoljarić, Brkić (11+0), Frančić, Sablić 4, Milić 4.

SESVETE AGROPROTEINKA: L. Bešen (11+0), Matijaš, Čalušić 2 (1), Tupek 1, M. Bešen 2, Dičak 4, Burić 3, Cvitanović, Derežić 1, Lovrenčević, Lukić 4, Anđelić 1, Pehar 5 (1), Lisjak 2.

SEDMERCI: Osijek 6 (6), Sesvete Agroproteinka 3 (2); ISKLJUČENJA: Osijek 6 minuta (Hren 2, Zagorščak 2, Milić), Sesvete Agroproteinka 6 minuta (Lisjak 2+2, M. Bešen 2).
Olimpija       29 (13)

Virovitica       34 (19)

OSIJEK - SD Zrinjevac. Gledatelja: 50. Sudci: Dejan Gomerčić (Brestovac) i Darko Radaković (Požega).

OLIMPIJA: Barišić, Lučić, D. Dorić 2, Matasović 1, Trbojević, Šijaković 2 (2), Matota 1, Matijević, Pavošević, Krajnović 8 (1), Krištić, Vlašić, Tomas 3, Zirn 10 (4), Kušenić, J. Dorić 2.

1234 VIROVITICA: Devald, Kožnjak 8 (1), Veršec 1, Zupčić, Dujmović, Hudoletnjak 8, Medved, Blažev, Bardić, Deskar 3, Kirin 3, Miklić, Oršulić 1, Biuk, Mioč Cabadaj 10.

SEDMERCI: Olimpija 8 (7), 1234 Virovitica 2 (1); ISKLJUČENJA: Olimpija 4 minute (Šijaković 2, Krajnović 2), 1234 Virovitica 6 minuta (Veršec 2, Hudoletnjak 2, Mioč Cabadaj 2)