DRUGA LIGA ISTOK KOŠARKAŠA

Nakon 5. kola više nema neporaženih
Objavljeno 4. prosinca, 2019.
Košarkaši su na drugoligaškom Istoku doradili petu rundu, koja je donijela po dvije pobjede domaćina i gostiju. Najteže je domaći parket obranilo Đakovo, što i ne čudi jer je u goste stigao aktualni prvak. Belišće je do ovog kola bilo i jedino neporaženo u ligi, ali sastav Hrvoja Čamagajevca naletio je i na prvu minu. Odigrao je domaćin furiozno posljednju četvrtinu, u koju se ušlo s prednošću Belišćana od osam poena. No posljednjih deset minuta Đakovčani su sve okrenuli na pobjedu 74:68 (11:18, 23:21, 13:16, 27:13). U pobjedničkom sastavu Filip Škrinjarić zabio je 20 poena, a 15 je dodao Neven Ćupić. Belišće je predvodio Juraj Boras s 19 poena. Najefikasnija utakmica odigrana je u Osijeku, gdje je Olimp Inspekt-Ing stotkom potvrdio svoju lidersku poziciju. Napadački su raspoloženi bili i Oriovčani, ali ipak nedostatno da se ugrozi domaćin, koji je slavio 107:94 (27:22, 28:24, 26.28, 26:20). Šestorka je imala dvoznamenkasti broj poena, najviše su zabili Martin Vedriš (26) i Arian Jovanović (20). Na drugoj se strani Krešimir Bradić može pohvaliti da je bio prvi strijelac dvoboja s 27 poena. U preostala dva dvoboja gosti nisu imali problema. KA Osijek nije uspio parirati Vinkovcima, domaćin je posebno slabo odigrao zadnju četvrtinu, gdje je postigao četiri poena. Na kraju bilo je 79:44 (18:10, 22.16, 26:14, 13.4) za Vinkovčane (Filip Vujeva 13), a 12 poena je za "akademičare" ostvario Matej Gerber.

Požega je prvu pobjedu sezone upisala kod Borova, bilo je 82:65 (12:16, 19:21, 31:14, 20:14). za nju je najzaslužniji Aven Abramović (31), a kod domaćina najviše je zabio Jovan Đuričić (20). N.B.