HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Košarkaši s Drave upisali pobjedu
Objavljeno 30. studenog, 2019.
Vrijednosnice Osijek – Adria Oil Škrljevo 108:96
Košarkaši s Drave upisali su pobjedu u 10. kolu HT Premijer lige. Vrijednosnice Osijeka su na pravi način zaključili i proslavu Dana grada Osijeka. Podsjećamo, subotnji program donio je i promociju knjige Krešimira Ćosića u foajeu HNK, a uvertira u ovaj dvoboj bio je ogled veteranskih selekcija Osijeka i Hrvatske. Na parketu su bila imena koja su proslavila našu košarku (Arapović, Ušić, Prkačin, Skelin, Gregov, Voloder, Ridl...), a isti su kasnije i pogledali utakmicu, što je izgleda i dodatno motiviralo Brokere.
Prva dionica ponudila je najboljih deset minuta brokera sezone. Posebno raspoložen bio je Jordano, koji je obilježio uvod dvoboja s gostima iz Škrljeva. Počastio ih je s 19 poena, pogodio je pet trica iz isto toliko pokušaja, a i za dva poena je bio stopostotan (2-2). Vrijednosnice Osijek su na isteku prve četvrtine zabili 36 poena, što je bilo teško za reprizirati. No, držao je domaćin i dalje visok napadački ritam, što je u 17. minuti rezultiralo s najvećih +18 (52:34). U prvom poluvremenju domaćin je iz  igre gađalo 51 posto (20-39), a pogodilo se i devet trica iz 17 pokušaja. No, ne mogu brokeri bez komplikacija za koje su uglavnom sami krivi, Treća dionica donijela je opuštanje domaćina, koje su gosti znali iskoristiti i skoro u poptunosti nadoknaditi veliki minus. U 26. minuti bilo je 64:62, ali potpuni preokret nije se dogodio. Osječani su zadržali kontrolu, od 32. minute ponovo imaju dvoznamenkastu prednost i pitanje pobjednika bilo je riješeno. N. Benčina

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 300. Suci: Jovović, Hadžić i Pavičić.
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Bašić 15 (3-4), Jordano 29 (2-2), Filipović 1 (1-2), Kujundžić 26 (3-5), Dmitrović , Ćorić 27 (14-17), Šarenac 2,  Pšihistal, Buljević  2 (2-2), Beneš,  Darling 6 (2-4), Turalija.
ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Pandurić 24 (6-7) Vucić 3, Cvitković, Benković 7 (7-8), Boban 13 (0-1), Batur 18 (6-6), Gospić 22 (5-5), Riewer 7 (2-2), Bjelanović 2, Vrkić.
REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 36:24, 22:21, 19:28, 31:23