TAEKWONDO KUP HEROJA

U Bošnjake niz medalja
Objavljeno 29. studenog, 2019.
U organizaciji Taekwondo kluba Vinkovci u sportskoj dvorani Ekonomske i trgovačke škole "Ivan Domac" održan je prvi turnir pod nazivom “Kup heroja” posvećen svim braniteljima koji su stali u obranu Hrvatske. Na turniru je sudjelovalo devet klubova s ukupno 70 natjecatelja u kategorijama od mlađih kadetkinja i kadeta do seniorki i seniora. Turnir je organiziran u povodu obilježavanja 35 godina postojanja i rada TKD-a kluba Vinkovci, a uspješan nastup imali su članovi TKD-a Zrinski iz Bošnjaka. Ivana Bročić je u formama osvojila drugo, a u borbama u konkurenciji juniorki do 45 kg prvo mjesto. Lana Lenić bila je prva u formama i prva među juniorkama do 60 kg. Antonija Ivančičević završila je natjecanje s dvije medalje, srebrom u formama i zlatom u borbama među kadetkinjama do 50 kg. Magdalena Lešić bila je treća u formama i prva u borbama među kadetkinjama do 40 kg. Ilija Jermić također je osvojio dvije medalje, broncu i zlato, a Nikola Ivančičević osvojio je dva prva mjesta, u formama i borbama.

Paralelno s turnirom održana je i izložba hrvatskog ratnog i vojnog znakovlja Vukovarca Josipa Crnjca, koji skupljanjem znakovlja želi očuvati uspomenu na postrojbe koje su sudjelovale u Domovinskom ratu, a do sada je prikupio oko 1200 komada znakovlja. A. G.