PRVA ŽNL VUKOVARSKO-SRIJEMSKA

Kolo remija i iznenađenja
Objavljeno 5. studenog, 2019.
Najuvjerljiviju pobjedu 13. etape ostvario Fruškogorac protiv Mladosti, vodeći Hašk-Sokol remizirao kod zadnjeg Sinđelića

Bila je ovo etapa remija. Od osam utakmica čak pet je završilo bez pobjednika. Jedna od njih je odigrana u Trpinji, gdje je posljednja momčad lige "iščupala" bod protiv lidera prvenstva Hašk-Sokola, koji je bio nadomak nove pobjede, ali Sinđelić je u završnici izjednačio. U 87. minuti Bosnić je pogodio za konačnih 1:1, pa je momčad iz Starih Jankovaca ostala na "plus 11" u odnosu na prvu pratnju, Slavoniju, Tomislav i Budućnost.

Iznenađenje 13. kola dogodilo se i u Šiškovcima, gdje je visokokotirajuća Budućnost poražena od zahuktalog Jadrana iz Gunje. Sve najzanimljivije dogodilo se u drugom poluvremenu, povela je domaća Budućnost u 60. minuti, ali već nakon tri minute Gunjanci su izjednačili preko Lopesa, da bi u posljednjoj minuti susreta najbolji strijelac Jadrana Bruno Šikić postigao pogodak vrijedan tri boda koji su Jadran ostavili na predzadnjem mjestu, ali u priključku za konkurencijom. Pobjedom nad Negoslavcima nogometaši Slavonije izbili su na drugu poziciju ukupnog poretka, pa će se u slijedećem kolu u Starim Jankovcima igrati derbi kola između prvog i drugog, Hašk-Sokola i "slavonijaša". Derbi kola između Frankopana i Tomislava završio je podjelom bodova. U međususjedskom obračunu nije bilo previše ljepote, poveli su gosti iz Cerne u 19. minuti pogotkom Dominika Cindrića, da bi sedam minuta prije kraja Ante Jančić zabio za 1:1 i remi. Sigurnu i najuvjerljiviju pobjedu proteklog vikenda ostvarila je momčad Fruškogorca, koja je u Iloku zabila "tricu" Mladost iz Vođinaca. S ova tri pogotka i boda Fruškogorac je skočio s 11. na šesto mjesto ukupnog poretka. Vatromet pogodaka mogli su vidjeti gledatelji u Posavskim Podgajcima, gdje je Posavac na igralištu Brajnovača dočekao Vrbanju. Poveli su gosti u 25. minuti preko Nikoljača, nakon samo dvije minute Toni Pavkić je izjednačio, da bi Krpan do odlaska na odmor donio domaćinu prednost. U 55. minuti Pavkić je još jednom pogodio i činilo se da bodovi ostaju u Podgajcima, no dvojac Zadro nije tako mislio. Prvo je Antonio Zadro u 72. minuti smanjio na 3:2, da bi Filip Zadro u posljednjoj minuti susreta iz jedanaesterca postavio konačnih 3:3. Croatia iz Bogdanovaca u Gradištu je imala u prvih pola sata igre velikih 2:0, ali je do kraja prosipala prednost i uzela samo bod. A. Grgić

16. Sinđelić*13*2*4*7*21:32*10

U 14. kolu se sastaju: Tomislav - Borac, Croatia - Vidor-Matijević, Vrbanja - Slavonac, Mladost - Posavac, Negoslavci - Fruškogorac, Hašk-Sokol - Slavonija, Jadran - Sinđelić, Frankopan - Budućnost.
POSAVAC*3* (2)

VRBANJA*3* (1)

POSAVSKI PODGAJCI - Igralište "Brajnovača". Sudac: Igor Mečić (Vinkovci).

STRIJELCI: 0:1 Nikoljača (25), 1:1 T. Pavkić (27), 2:1 Krpan (41), 3:1 T. Pavkić (55), 3:2 A. Zadro (72), 3:3 F. Zadro (90-11m).

POSAVAC: Iveljić, B. Pavkić (od 74. Maršić), Buzov, Tuzlak, Stjepanović, Đonlić (od 39. Vukotić), Krpan, M. Pavkić (od 63. Banović), Misir, T. Pavkić, Iličić. Trener: Nema

VRBANJA: Matanović, Miličević, Sučić, F. Zadro, Zovak, Hasanbašić, Tursunović, Nikoljačić, Ugljarević, Čolić, A. Zadro. Trener: Mladen Zadro
BUDUĆNOST*1* (0)

JADRAN*2* (0)

ŠIŠKOVCI - Igralište "Dužice". Sudac: Ivan Lešić (Bošnjaci). STRIJELCI: 1:0 Kovačić (60), 1:1 Lopes (63), 1:2 Šikić (90).

BUDUĆNOST: Vidaković, Barbarić, Jurčević, Božić, Stjepanović, Kovačić, Drmić, A. Kusanić, Perak, Gotfrid (od 77. Strukar), Stojanović. Trener: Zoran Rubić

JADRAN: Marić, Đonlić, Ferreira, Maršić, Josić (od 69. Matijević), Mijić, Đuđar (od 46. Crnov (od 90. Kelava)), Ilišević, Šikić, Abramović, Lopes. Trener: Milan Matijević.
FRANKOPAN*1* (0)

TOMISLAV*1* (1)

ANDRIJAŠEVCI - Igralište Andrijaševci. Sudac: Tomislav Haban (Jarmina). STRIJELCI: 0:1 D. Cindrić (19), 1:1 A. Jančić (83).

FRANKOPAN: Đurić, Rumenović, Marojević, Bebek (od 61. Palijan), Došen, Majer, S. Jančić, Luketić (od 84. Mi. Hodak), Božić (od 46. Delić), A. Jančić, Ma. Hodak (od 68. Solga). Trener: Antun Perak

TOMISLAV: Da. Kuterovac, Krezo, Jakšić, Zirdum, Šimunac, M. Cindrić (od 46. Vaslovik), D. Cindrić, Strukar, Jurakić (od 85. Đurić), Do. Kuterovac, Bilić (od 67. Stepić). Trener: Mirko Godanj
VIDOR-MAT.*1* (0)

BORAC*1* (1)

SRIJEMSKE LAZE - Igralište Srijemske Laze. Sudac: Stjepan Barnjak (Otok).

STRIJELCI: 0:1 Golubović (40), 1:1 Savić (75-11m).

VIDOR-MATIJEVIĆ: Vasiljević, G. Lošić, Ivić, Gašić, Smiljanić, Vezirović, Jovanović, Petrović, Vujasinović, Savić, Ćujo. Trener: Rajko Banjac

BORAC: Geljić (od 75. Tanušaj), Vilić, Marković, Lipinčić, Stojanović, V. Župarić, Lovrić, Mandić, Golubović, M. Župarić, Sefer. Trener: Nema
SLAVONAC*2* (1)

CROATIA*2 *(1)

GRADIŠTE - Igralište "Ljese". Sudac: Antonio Sabljić (Otok). STRIJELCI: 0:1 Ležaić (15), 0:2 Ležaić (25), 1:2 Josipović (27), 2:2 V. Blažević (55-11m)

SLAVONAC: Starčević, Šitum (od 75. Papac), Jaković (od 65. Škarica), Lučić, Mikulić, D. Čolakovac, Josipović, Galović, Bule, M. Blažević, V. Blažević. Trener: Nema.

CROATIA: Mikić, Leko (od 70. Mihić), Ergović, Blažević, Sebeledi, Zovko, Malančuk, Vuknić, Ležaić, Radoš, Ergović. Trener: Ivica Radoš
SLAVONIJA*1* (0)

NEGOSLAVCI*0

SOLJANI - Igralište NK Slavonija. Sudac: Marko Jukić (Vinkovci). STRIJELCI: 1:0 Gvozdić (90).

SLAVONIJA: Poje, Jozanović (od 70. M. Kalistović), Bušić, T. Kalistović, Lazar, Vukoja (od 65. Tufegdžić), Karahasanović, Stiba (od 58. Sirovica), Šumanovac, Gvozdić, Josipović. Trener: Bruno Ešegović

NEGOSLAVCI: Đukić, Ćora (od 27. Vojnović (od 80. Radovanović)), Lukić, Tunjić, Kostelnik, Nikšić, Grumić, Vučinić, Medaković, Mišić, Erić. Trener: Vjekoslav Karaula.
FRUŠKOGORAC*3* (1)

MLADOST*0

ILOK - Igralište "Tomislav Bošnjak". Sudac: Antonio Ripić (Šarengrad). STRIJELCI: 1:0 Finta (7), 2:0 J. Pole (48), 3:0 M. Pole (85).

FRUŠKOGORAC: Vujasinović, Kokrhelj, Čolak (od 87. Dragić), Puđa, Kuzman, A. Pole, Tadić, D. Pole, Finta (od 87. Marijić), M. Pole, J. Pole. Trener: Kruno Đerđ

MLADOST: I. Petrović, I. Petrović (od 56. Faletar), Eraković, Marošević, Kostić, Bucić, Kos, Lajtman, Škof, Kelava (od 75. Čepo), Komarčić. Trener: Ivan Hodak
SINĐELIĆ*1* (0)

HAŠK-SOKOL*1* (1)

TRPINJA - Igralište Trpinja. Sudac: Bruno Luketić (Vukovar). STRIJELCI: 0:1 L. Kujadin (19), 1:1 Bosnić (87).

SINĐELIĆ: Petrović, Kovačević, Uvalić (od 46. Knežević), Radmanović, Rajić (od 81. Maletić), Bosnić, Popović, Lukić (od 74. Božić), Ranković, Knežević, Manojlović. Trener: Siniša Lazić

HAŠK-SOKOL: Morovičanin, Poljak (od 78. Do. Jakovljević), Jurišić (od 72. Majstorović), Jurić, M. Lučić, Čavlović (od 90. De. Jakovljević), L. Kujadin, Mitrović (od 46. D. Kujadin), D. Lučić, Pastor, Šimunac. Trener: Ivica Lukić.