PRETKOLO KUPA

Suhopolje - Oriolik 2:6
Objavljeno 15. kolovoza, 2019.
Iako je termin utakmica pretkola nogometnog Kupa Hrvatske za dva tjedna, slavonski predstavnici Suhopolje i Oriolik iz Oriovca dogovorili su svoj susret odigrati ovoga. U suhopoljskom "Parku" nije bilo neizvjesnosti jer je trećeligaš iz Oriovca brzo susret kanalizirao u svome željenom smjeru ubacivši u domaću mrežu za deset minuta tri lopte, a do odmora još dvije. Pobjednik je bio definiran, nakon čega su se u nastavku gosti opustili, a mladi nogometaši Suhopolja taj dio igre riješili u svoju korist postigavši dva i primivši pogodak. Uvjerljiva je pobjeda (6:2), ipak, pripala kvalitetnijem Orioliku, koji se tako plasirao u 1. kolo državnog kupa u kojemu će biti domaćin i moguće ugostiti neku od prvoligaških momčadi. Za to su najveći obol dali Mijić i Jurić koji su zabili sve pogotke za pobjedničku momčad, odnosno svaki po tri, pri čemu je prvoimenovani "hat-trick" postigao u prvih 45 minuta. Ostale utakmice pretkola na rasporedu su 27. i 28. kolovoza. D.L.