MEMORIJAL “ANTUN BATINIĆ”

U finalu se sastaju Višnjevac i Metalac
Objavljeno 10. kolovoza, 2019.
Današnji susret za treće mjesto na igralištu “Kraj Drave” počinje u 17, a nakon toga se igra finalni obračun od 18.30 sati

Jučer je na osječkom igralištu "Kraj Drave" počeo Memorijalni nogometni turnir "Antun Batinić" koji Elektra organizira u spomen na toga istaknutog člana kluba i tragično preminuloga časnika Hrvatske vojske.

Upravo je domaćin otvorio ovogodišnje izdanje s četiri sudionika te u uzbudljivoj i dramatičnoj utakmici izgubio lutrijom jedanaesteraca od Višnjevca. Činilo se da će taj četvrtoligaš do pobjede doći u okviru predviđenih 70 minuta igre (2x35) jer je početkom drugog dijela imao dva pogotka prednosti.

U 15. minuti Suvaljko je prizemnim udarcem s 20-ak metara iznenadio Elektrina vratara, a u sedmoj minuti nastavka Zebec je udvostručio vodstvo skrenuvši centaršut Kuzevskog slijeva glavom u bliži kut - 0:2. Iskusni "elektraš" Mur u 50. minuti iz blizine je prepolovio rezultat koji je devet minuta kasnije Jurić izjednačio.

Pet minuta prije kraja Višnjevčani preko Čavara ponovno dolaze u vodstvo, ali je susret otišao u jedanaesterce jer je Ante Mihaljević loptu upućenu od Horvateka skrenuo u vlastitu mrežu. Višnjevački pričuvni vratar Teskera obranio je prvi i peti udarac Jurića, odnosno Gazića te donio pobjedu svome sastavu koju je zamalo ugrozio Petar Grgić ne iskoristivši odlučujući udarac u petoj seriji koji mu je Sinković obranio.

U drugom polufinalu su se sastali osječki klubovi Metalac i LIO čiji je sraz također prijetio otići u dodatne jedanaesterce. Uvodno bolji "metalci" preuzeli su inicijativu i preko Bekavca došli u prednost. U nastavku, međutim, oprečna slika jer su "lanarci" ubrzo pogotkom Kilića izjednačili i nekoliko puta ozbiljno zaprijetili.

Slično kao "metalci", od kojih je Vranješ u 58. minuti upario žute kartone te oslabio svoj sastav. On je, ipak, došao do pobjede doslovce u posljednjoj sekundi kada je Lešić zdesna izveo slobodan udarac pokraj zida pogodivši bliži donji kut, nakon čega je sudac označio kraj utakmice.

Dražen Lekšan
METALAC       2 (1)

LIO       1 (0)

OSIJEK - Igralište “Kraj Drave”. Vrijeme sunčano, vruće i sparno. Teren odličan. Gledatelja: 70. Sudac: Krešimir Vidačić (Osijek). Strijelci: 1:0 Bekavac (20), 1:1 Kilić (37), 2:1 Lešić (70).

METALAC: Živković, Zekić, Vujeva (od 41. Smoljanović), Vranješ, Šimašek, Kajtazi, Šinko (od 36. Miklić), Sklepić, Bekavac, Lešić, Solomun. Trener: Zdenko Glumac.

LIO: Lacković, Židov, Vidosavljević (od 36. Kajfež), Kilić, Sesvečan, Štenc, Erceg, Zrinski, Francem (od 52. Ditrih), Omerović (od 45. Zidar), Čalić. Trener: Igor Glad
ELEKTRA       6 (3,0)

VIŠNJEVAC       7 (3,1)

OSIJEK - Igralište “Kraj Drave”. Vrijeme sunčano, vruće i sparno. Teren odličan. Gledatelja: 70. Sudac: Stjepan Barišić (Osijek). Strijelci: 0:1 Suvaljko (15), 0:2 Zebec (42), 1:2 Mur (50), 2:2 Jurić (59), 2:3 Čavar (65), 3:3 A. Mihaljević (68.-ag). Iz jedanaesteraca: Vilhem, Horvatek i Batinić za Elektru, a Lendić, A. Mihaljević, Tomić i Kuzevski za Višnjevac.

ELEKTRA: Grginov (od 36. Sinković), Poturak (od 36. Novaković), Valentić (od 44. Horvatek), Čolić, Bušić (od 36. Vilhem), Pavičić, Perak (od 36. Kimer), Maganić (od 44. Batinić), Jurić, Kos (od 36. Mur), Špoljarić (od 44. Gazić). Trener: Ivica Vučak

VIŠNJEVAC: Sabolić (od 36. Teskera), Zrno (od 36. Tomić), Kuzevski, Nađ (od 36. Rebrina), Ivković (od 36. Tomas), Suvaljko (od 56. P. Grgić), Čavar, Zebec (od 63. Rozner), Nemet, M. Grgić (od 36. Lendić), A. Mihaljević. Trener: Josip Tomas