COPA AMERICA

Brazil “peticom” u četvrtfinale
Objavljeno 23. lipnja, 2019.
Brazil i Venezuela plasirali su se iz skupine A u četvrtfinale Copa Americe, a Peru će morati pričekati rasplet ostalih skupina kako bi saznao je li jedna od dvije najbolje trećeplasirane reprezentacije koje idu dalje. Domaćin natjecanja lakoćom se obračunao s Peruancima s 5:0 te tako osigurao prvo mjesto skupine. Brazilci su u Sao Paulu već u prvih pola sata riješili sve dvojbe uz pomoć neisigurnog peruanskog vratara Gallesea, koji je loše reagirao kod sva tri pogotka. Golijadu je u 12. minuti otvorio Casemiro nakon kornera, kada je u drugom pokušaju poslao loptu u mrežu. Već šest minuta poslije bilo je 2:0 nakon katastrofalne pogreške Gallesea, koji je napucao loptom Firmina, a nakon što mu se od vratnice lopta vratila, brazilski napadač nije imao težak posao upisati se u strijelce. U 31. bilo je 3:0 nakon što je Everton udarcem s 20-ak metara na "spavanju" uhvatio peruanskog vratara. U nastavku je nakon lijepe akcije s Firminom na 4:0 povisio Dani Alves (53), a Willian je u 90. najljepšim pogotkom susreta postavio konačni rezultat. U sudačkoj je nadoknadi Gallese obranio kazneni udarac Gabriela Jesusa, koji je sam i skrivio nad brazilskim napadačem.

Drugo mjesto skupine osvojila je Venezuela, koja je u Belo Horizonteu svladala Boliviju 3:1 te ju s tri poraza ispratila s turnira. Nakon dva remija bez pogodaka Venezuelanci su prvi pogodak na Copi postigli u drugoj minuti susreta kada je Machis glavom iz blizine zatresao mrežu. Isti je igrač u 54. minuti udvostručio prednost udarcem pod gredu s ruba šesnaesterca, da bi u 82. minuti Justiniano vratio nadu Boliviji. No nakratko jer je u 86. Martinez zapečatio četvrto četvrtfinale za Venezuelu u povijesti Cope.

Rasplet po skupinama dovršava se večeras, kada u 3. kolu skupine C igraju Čile - Urugvaj i Ekvador - Japan. G.R.