PRVA HRL SJEVER

Osijek pobjedom “preskočio” Ivanić, Đakovo i dalje bez bodova u drugom dijelu
Objavljeno 19. ožujka, 2019.

Rukometaši Osijeka svladali su u 20. prvenstvenom kolu Ivanić s 23:18 te ga tako "preskočili" i preuzeli peto mjesto tablice. Osječani su bili bolja momčad tijekom svih 60 minuta ogleda u Zrinjevcu, dopustivši gostima samo jedno izjednačenje u susretu, na samom početku (1:1). Odlična je bila obrana, o čemu svjedoči i samo 18 primljenih pogodaka, od čega tek osam u prvih 30 minuta. Serijom 5-0 domaćini su u 17. minuti poveli s velikih šest pogodaka razlike (8:2) te su do odmora bez većeg pritiska održavali prednost. U nastavku se Ivanić ipak počeo približavati, u 43. minuti stigao je na samo "minus dva" (16:14) te tako ostavio mogućnost neizvjesne završnice. No, nakon što je Lukačec iz sedmerca smanjio na 20:18 u 52. minuti, Kurtušić je zaradio treće isključenje, što su Osječani znali iskoristiti. Jurić je postigao dva uzastopna pogotka, a konačnih 23:18 u posljednjoj je minuti postigao vratar Kolar.

Đakovački rukometaši i dalje su bez bodova u drugom dijelu prvenstva, a sedmi poraz u nizu pretrpjeli su kod kuće od Medveščaka Zg s 35:27. Domaćin se prvih 20-ak minuta još uspijevao nositi sa Zagrepčanima te biti na minimalnom zaostatku (5:6), no potom je uslijedila 5-0 serija gostiju koja je najavila kako će bodovi prema metropoli. "Medvjedi" su i u nastavku bez većeg pritiska održavali stečenu razliku, ne dopustivši Đakovčanima približavanje na manje od četiri gola zaostatka (22:18), a najveću prednost imali su pred kraj susreta kada je razlika narasla i na "plus devet" (34:25).

Viro Virovitica remizirala je na svom terenu 30:30 protiv Metalca te tako dodatno izgubila korak za vodećim Bjelovarom, koji je pobjedom u derbiju protiv KTC-a sada sam na vrhu tablice.
G. Roguljić
Đakovo       27 (8)

Medveščak Zg       35 (14)

ĐAKOVO - GNS dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar (oba iz Garešnice).

ĐAKOVO: Ostajmer, Božičević 4, Lasić 1, Perković, Šimić 1, Bradarić, Goluža 10 (2), Kostić 2, Klepo 3, Orlović, Ćurić 5, Novoselović, Kapetan, Damjanić 1.

MEDVEŠČAK ZG: Fritz, Jonjić, Bošnjak 3, Halužan, Babić 1, Vukić, Žaja 3, Vusić 12, Goda, Vukšić 5, Capan 5 (1), Babić 6, Franjko.

SEDMERCI: Đakovo 2 (2), Medveščak Zg 1 (1); ISKLJUČENJA: Đakovo 6 minuta (Lasić 2+2, Šimić 2), Medveščak Zg 8 minuta (Žaja 2+2, Vusić 2, Goda 2); CRVENI KARTONI: Lasić (Đakovo, 60), Žaja (Medveščak Zg, 60).
Osijek       23 (13)

Ivanić       18 (8)

OSIJEK – Sportska dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Miljenko Medved i Matko Murić (oba iz Zagreba).

OSIJEK: Vešligaj (6+1), Kolar 1 (5+0), Šimatić 2, Kuže 2, Marković 5 (1), Zrno 1, Jurić 4, Čičak, Stojnović, Nedić, Kopić 1, Babić 2, Radović 3, Pleše 2, Mandarić i Barić.

IVANIĆ: Bumbak (11+2), Pleša, Iveković, Vidaković 4 (1), Perković, Malec 6, Štefanović, Markić, Lovrić, Kurtušić, Lončarić, Zajec, D. Lukačec 1 i L. Lukačec 7 (3).

SEDMERCI: Osijek 4(1), Ivanić 6 (4); ISKLJUČENJA: Osijek 8 minuta (Babić 2+2, Marković 2, Kopić 2), Ivanić 14 minuta (Kurtušić 2+2+2, Vidaković 2, Štefanović 2, Lončarić 2, Zajec 2); CRVENI KARTON: Kurtušić (Ivanić, 54).