KADETSKA KOŠARKAŠKA LIGA

Razlika došla do izražaja već nakon 16 minuta
Objavljeno 22. siječnja, 2019.
U sklopu 3. kola kadetske lige, Košarkaška akademija Osijek gostovala je kod prošlogodišnjeg pobjednika, zagrebačke Cedevite. Prije odlaska u metropolu, košarkaši s Drave upisali su i prvu pobjedu (Bosco), ali drugi poraz sezone bio je neizbježan. Momčad Gorana Kramarića parirala je do sredine druge četvrtine, u 16. minuti čak je vodila 22:25, ali do odlaska na odmor postigla je još samo četiri poena. Domaćin je slavio 90:51 (20:18, 27:11, 24:14, 19:8), a kod pobjednika je najučinkovitiji bio Aleksa Gatarić s 26 poena, osam skokova i pet asistencija. Akademičare je predvodio Petar Kozić s 15 poena, 11 skokova, ali i deset izgubljenih lopti. Još su igrali: Jurić 2, Vojedilov 4, Mavretić, Galović 2, Lendić, Mlinarević 11, Sušac, Miškić 10, Gerber 7, Raštegorac. Priliku za popravni KA Osijek ima u nedjelju kada dočekuje riječki Kvarner 2010.N.B.