A-1 LIGA

Košarkašice Murse dobro počele, loše završile
Objavljeno 21. siječnja, 2019.
Košarkašice Murse doživjele su još jedan težak poraz u A-1 hrvatskoj ligi. U sklopu 13. kola u subotu je u dvorani Jug gostovala ekipa zagrebačke Trešnjevke 2009. i otišla kući s ogromnih “plus 41”. Na početku nije izgledalo da će tako završiti, Osječanke su dobro ušle u utakmicu i nakon prvih deset minuta čak imale poen prednosti. No nakon dobre prve četvrtine sve je krenulo nizbrdo za “mursašice”. Trešnjevka je zaigrala malo ozbiljnije i discipliniranije, povećala je agresivnost u obrani i to je bio kraj nada za domaće. Zagrepčanke su odmah na početku druge dionice okrenule rezultat u svoju korist i pokazale tko je kvalitetnija ekipa, a kako je susret odmicao, tako su sve više dokazivale i povećavale prednost, koja se ustalila na dvoznamenkastoj cifri. Nakon povratka s odmora Mursa je bila potpuno indisponirana i odigrala je katastrofalno u trećoj četvrtini, gošće su to itekako iskoristile i samo povećavale prednost te već početkom drugog poluvremena riješile pitanje pobjednika, ako je to uopće i bilo upitno. Mursa nastavlja poraze u prvoligaškom društvu, prikovana je za dno tablice s 12 poraza i samo jednom pobjedom te će u nastavku prvenstva voditi grčevitu borbu za opstanak. No u sljedećem kolu igra s Medveščakom i nemoguće je očekivati senzaciju, pa možemo reći kako za Mursu pravo prvenstvo i borba za opstanak kreću od početka veljače.

Poraz u 13. kolu A-1 lige doživjela su još dva slavonska predstavnika u Prvoj hrvatskoj ligi - Brod na Savi izgubio je od Raguse (83:60), a Podravac iz Virja s minimalnih 57:58 kao gost svladao je Požegu. I. Liović