BIJELO-PLAVI REPREZENTATIVCI

Boško Šutalo strijelac, Mudražija s U-21 vrstom
Objavljeno 16. studenog, 2018.
Ovoga tjedna treneri prve i druge momčadi Osijeka, Zoran Zekić i Dino Skender, nemaju na raspolaganju igrače koji su dobili poziv za nastup za mlađe reprezentativne uzraste. Tako je Robert Mudražija bio s U-21 reprezentacijom Hrvatske u Beauvaisu kod izabrane selekcije Francuske, u kadru je trebao biti i Petar Bočkaj, ali se morao zahvaliti pozivu izborniku Nenadu Gračanu zbog bolesti. Hrvatska U-21 vrsta je u prijateljskoj utakmici na stadionu "Pierre Brisson" u Beauvaisu igrala s Francuskom 2:2. Domaćini su poveli u 14. minuti preko Jeana Philipea Matete, izjednačio je Alen Halilović u 36. minuti, a Filip Uremović je u 55. minuti pogodio za 1:2. Konačnih 2:2 u 82. minuti postavio je Jonathan Bamba. Marijan Ćavar standardni je mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine, pa nije zaobiđen ni za prijateljsku utakmicu s Azerbajdžanom, koja je na rasporedu 19. studenoga u Zenici. U U-20 reprezentaciji Hrvatske nalazi se igrač druge momčadi Osijeka Matej Hudeček. Izabranici Roberta Jarnija u zagrebačkom Sigetu odigrali su susret s Bjelorusijom. Domaćin je slavio sa 3:1 (tri pogotka Kulenovića, nap. a.), a Hudeček je zaigrao od 68. minute. Hrvatska U-19 reprezentacija u Češkoj igra kvalifikacijsko kolo za odlazak na EP 2019. Izabranici Ivana Gudelja odigrali su u prvom kolu neriješeno s Makedonijom (1:1), a pogodak za Hrvatsku postigao je bijelo-plavi Boško Šutalo. U skupini su još domaćin Češka i Luksemburg. K.L.