UKRATKO IZ KARATEA

Sokolovi u Lučkom
Objavljeno 16. svibnja, 2018.

Na 18. međunarodnom memorijalnom turniru u mjestu Lučkom, nastupilo je 435 mladih natjecatelja iz BiH, Slovenije i Hrvatske, među kojima i članovi Hrvatskog Sokola Katia Šegavčić i Fran Seligman. Njih dvoje osvojili su tri zlatne medalje, zbog čega su dobili i prigodni dar organizatora. Katia je dominirala u svoje dvije dobne kategorije te pokazala odličnu formu uoči Prvenstva Hrvatske koje će se 3. lipnja održati u Osijeku. Fran je dominirao među mlađim učenicima i također osvojio prvo mjesto, dok je kod učenika (nezasluženo) izgubio 3:2. od svoga suparnika. K.L.

“Akademičari” u Sl. Brodu

Članovi Karate Akademije Osijek nastupili su u Slavonskom Brodu na 18. karate turniru mladeži. Šest članova Akademije u Osijeku osvojilo je sedam medalja. U katama Gabrijel Nemet kod cicibana osvojio je drugo mjesto, a Dora Potkovac bila je treća kod mlađih učenica. U borbama Luka Mandić bio je treći kod mlađih učenika do 34 kg, Ivan Stranjak drugi kod mlađih kadeta (-41kg), Matej Potkovac osvojio je treće mjesto kod učenika (+42kg), a Mihael Mikolin bio je prvi kod mlađih učenika (+38kg), i treći kod mlađih kadeta (- 45 kg).