KARATE TURNIR U SOMBORU

U Osijek iz Vojvodine otišlo čak devet zlata
Objavljeno 22. veljače, 2018.

Karate klub Ravangrad organizirao je međunarodni turnir u Somboru na kojem su među četrdesetak klubova iz Srbije, Mađarske, Rumunjske i Hrvatske nastupili i mladi članovi osječkih karate klubova. Odličan dojam ostavili su članovi Karate kluba Esseker, koji su osvojili četiri zlata i dva srebra. Prvo je Martina Sekulić, koja je bila i jedina klupska predstavnica u katama, osvojila srebro u kategoriji učenica. Nakon toga, u borbama je Petar Gudelj u kategoriji mlađih kadeta do 55 kg uvjerljivo svladao sve svoje protivnike i osvojio prvo mjesto. Petar je odmah nastupio i u starijoj kategoriji kadeta do 52 kg u kojoj je uspio doći do finala, gdje je rezultatom 1:0 izgubio od suparnika te mu je pripalo srebro. Borna Gudelj u kategoriji kadeta do 57 kg također sigurno odrađuje sve mečeve, što mu donosi prvo mjesto. Tin Dujmović u kategoriji seniora do 60 kg lako dolazi do prvog mjesta i zlata. Međutim, u apsolutnoj se kategoriji seniora s dva izvanredna meča zaista potrudio doći do titule apsolutnog pobjednika i još jednog zlata. Članovi su Karate kluba Kuna ukupno osvojili pet medalja. Veronika Šuster u konkurenciji cicibanki osvojila je broncu, kao i njezina kolegica iz kluba Dora Talaja, koja je nastupila u uzrastu mlađih učenica. Učenica Barbara Šuster osvojila je srebro, a mlađa kadetkinja Dora Brković zlato. U borbama je broncu zaslužio Kristijan Nedeljković nastupajući u kategoriji -52 kilograma kod kadetkinja.

Karate klub Hrvatski sokol predstavili su Katia Šegavčić i Fran Seligman. Katia je u konkurenciji učenica i mlađih učenica osvojila dva zlata, a isti rezultat imao je i Fran, također među mlađim učenicima i učenicima. Inače, turnir je održan u sklopu proslave 50 obljetnice karatea u Vojvodini. K.Lacković