BUNDES LIGAŠ SLAVIO U NAŠICAMA

NEXE blizu ispadanja iz Europske lige
Objavljeno 27. ožujka, 2024.
Nisu uspjeli rukometaši NEXE-a iznenaditi Bundes ligaša Rhein Neckar Lowena i iskoristiti njihovu slabiju formu ove sezone koja nije bajna ni u Našicama. Pokazao je to i prvi susret osmine finala Europske lige u kojem je Rhein Neckar Lowen slavio 19:24 u Našicama te ostvario veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale, a NEXE poslao na put prema izlaznim vratima. Nije još gotovo, ovo je prvo poluvrijeme. Uzvrat je sljedeći utorak u Heidelbergu, no prema prikazanom i viđenom u Našicama mali su izgledi da NEXE ostvari senzaciju, svlada uglednog Bundes ligaša usred Njemačke s više od pet pogodaka razlike i plasira se u četvrtfinale. Gledali smo svakakve preokrete u rukometu, ali i takvi preokreti se ne događaju baš svaki tjedan. Sam početak utakmice pripao je Gromovima koji su poveli s 2:0 i tu su prednost držali do 11 minute kada su Nijemci uspjeli poravnati rezultat. Ponajviše zahvaljujući iskusnom vrataru Appelgrenu koji je poskidao nekoliko čistih udaraca. Uslijedilo je vrlo nervozno i nesigurno razdoblje u domaćoj igri što su gosti iskoristili i preuzeli vodstvo. U 16. minuti rezultat je poravnat na 6:6, no ubrzo se Nijemci ponovno odvajaju na najvećih +3 u prvom dijelu, a na odmor se uz dosta problema odlazi uz zaostatak NEXE-a od dva pogotka. U nastavku odlično je krenuo vratar Dominik Kuzmanović koji je na oduševljenje mnogobrojne publike uspio obraniti dva sedmerca Reichmanu te upisati još nekoliko obrana, no na žalost u napadu to se nije kapitaliziralo. Nedostajalo je malo mirnoće ali i malo sportske sreće. Imali su Našičani valjda osam pogođenih vratnica i greda, promašaja iz čisth situacija što su gostujući igrači vrlo brzo kaznili i ponovno se odvojili najprije na četiri, a ubrzo i na pet pogodaka prednosti. Do kraja utakmice domaći nisu imali rješenja za njemačke reprezentativce Knorra i Kohlbachera koji su u utorak navečer pokazali vrhunsku kvalitetu i zajedno sa svojim suigračima rutinski priveli utakmicu kraju. Pokušao je trener Vujović i s mladim Ognjenom Cenićem u napadu malo razdrmati iznimno čvrstu i pokretljivu obranu njemačke momčadi, no bez većeg uspjeha. Zaostatak na kraju mogao je biti i manji, no i u samoj je završnici susreta zadrhtala ruka igračima NEXE-a pa je pobjeda pripala njemačkoj momčadi. K.L.
NEXE  19(11)

Rhein-Neckar Löwen  24 (13)

NAŠICE - ŠSD OŠ kralja Tomislava. Suci: Miklós Andorka,Robert Hucker (Mađarska).

NEXE: Kuzmanović (6+2), Račić 3, Bakić 1, Vejin 3, Marguč 4, Radovanović (1+0), Jotić, Manci Mičević 1, Gadža, Bezjak, Štrlek 1, Moslavac 2, Tomić 1, Cenić 1, Cohen, Melić 2

RHEIN NECKAR LOWEN: Appelgren (9+0), Kirkelokke 3, Jacobsen, Knorr 6, More, Ahouansou, Jensen, Groetzki, Schefvert 1, Reichmann 7, Späth (1+1), Gislason, Birlehm, Andersen, Zacharias, Kohlbacher 7

Sedmerci: NEXE: 6-4; Rhein-Neckar Löwen: 7-4; Isključenja: NEXE: 2 minute (Cohen 2); Rhein-Neckar Löwen: 0 minuta