TREĆA NOGOMETNA LIGA ISTOK - 20. KOLO

Čepinčani se opustili i ostali bez ičega. Tomislav prijeti
Objavljeno 26. ožujka, 2024.
Uspješna serija lidera iz Čepina stala je u Cerni, Đakovo Croatia odigrala je neriješeno u Kutjevu i izgubila drugo mjesto na tablici, Slavonija je odradila svoj zadatak kako se od nje i očekivalo, a najveći dobitnik 20. kola Treće NL Istok su nogometaši Tomislava iz Donjih Andrijevaca. Andrijevčani su u derbiju pobijedili Svačić i skočili na drugo mjesto ukupnog poretka.

Čepinčani su na Školski vrt u Cernu, k momčadi koja se bori za opstanak na trećeigaškom Istoku, došli kao favoriti, a kući se vratili s tri komada u mreži. Bili su malo opušteniji, a u trećeligaškom društvu svaka se opuštenost kažnjava. Cerani su sebi priskrbili važna tri boda, a usput i borbu za naslov prvaka učinili zanimljivijom. Inače, postali su tek prva momčad još od listopada prošle godine koja je zaustavila Cigine Čepinčane, koji su prije ovog vikenda bili u nizu od deset pobjeda. Od početka se vidjelo da gostima neće biti lako, a nakon pola sata igre Karlo Morovičanin je zabio za 1:0 Tomislava. U nastavku su Čepičane još prizemljili Mislav Dogan i Marko Kraljević za sigurnih 3:0 Tomislava. Kiks Čepinčana čekaju njegovi prvi pratitelji u poretku, do prošlog tjedna odmah iza Zelenih bili su Đakovčani, koji su u 20. trećeligaškom kolu gostovali u Kutjevu. Đakovo Croatia nije uvjerljiva u gostima, Kutjevo igra toplo-hladno i svaki bod mu je supervažan jer bori se za ostanak u ovom društvu. Ni u toj utakmici favorit nije pobijedio, jest da su Đakovčani prošli malo bolje nego Čepin, pa su kući ponijeli bod, koji im nije bio dovoljan za zadržavanje "dvice". Sve najzanimljivije u Kutjevu dogodilo se u prvom poluvremenu, Marko Karačić zabio je za vodstvo domaćina u 20. minuti, a đakovačka uzdanica u napadu Antonio Blažanović pred odlazak na odmor pogodio je glavom za 1:1. I tih 1:1 je ostalo do kraja. Tomislav iz Andrijevaca u županijskom i derbiju kola bio je bolji od Svačića s 2:0. Krenulo je žestoko i sudac je već u šestoj minuti svirao penal za domaće, koji je Tunuković pretvodio u vodstvo. Tih 1:0 bilo je veći dio utakmice, Svačić je bio bolji u drugom poluvremenu, agresivniji i agilniji, ali do pogotka nije mogao. I onda dvije minute prije kraja Galović je riješio sve dvojbe oko pobjednika. Pogodio je za 2:0, a s ovim trobodom Andrijevčani su došli odmah iz Čepina i sad najavljuju napad na njega. Bit će itekako zanimljivo za dva tjedna kada Čepinčani stižu na andrijevačkog Buhača. Županijski derbi, ali vukovarsko-srijemski, igran je u Vukovaru, gdje je Vuteks Sloga dočekala Bedem i ostavila ga na nuli. Ivakovčani su u prvenstvo ušli puni planova, ali kako je sezona odmicala, bili su sve lošiji. Nisu se dobro proveli ni u Vukovaru, Vuteks je upisao treću pobjedu u nizu i rješavanje problema oko ostanka sve je izglednije. Bedem je sredio Strahinja Božić, zabio je dva pogotka u prvih 12 minuta, što je domaćinu bilo dovoljno za novi trijumf. Borac je napokon upisao pobjedu. Kraj bazena u Keževim Vinogradima gostovao je NAŠK i nije mogao puno. Već u drugoj minuti Ivan Dominković načeo je goste, a u 61. Domagoj Balatinac pogodio za 2:0 i za ostanak bodova u Baranji.

Valpovka je u svom Parku svladala Slaviju i ostavila Pleterničane u nezavidnoj situaciji, na pretposljednjoj poziciji. Za goste je krenulo odlično, u 12. minuti Marko Žuljević je bio precizan s bijele točke za 0:1. Slavija je imala prednost sat vremena, kada kreće preokret domaćina. Emanuel Mutshaus zabija za egal, a Matej Bekavac je u 81. minuti pogodio za sva tri boda Valpovke.

Rezultati 20. kola
Valpovka (Valpovo) - Slavija (Pleternica) 2:1, Borac (Kneževi Vinogradi) - NAŠK (Našice) 2:0, Vuteks Sloga (Vukovar) - Bedem (Ivankovo) 2:0, Slavonija (Požega) - Sloga (Nova Gradiška) 2:0, Graničar (Županja) - Oriolik (Oriovac) 1:1, Tomislav (Donji Andrijevci) - Svačić (Stari Slatnik) 2:0, Kutjevo - Đakovo Croatia 1:1 i Tomislav (Cerna) - Čepin 3:0.