MŽNL OSIJEK - VINKOVCI

Vardarac se poskliznuo u Dalju, Miholjčani su i dalje u slobodnom padu
Objavljeno 26. ožujka, 2024.
Stala je uspješna serija lidera iz Vardarca. Momčad koju s klupe vodi Marko Dinjar doživjela je prvi proljetni poraz, poskliznula se u Dalju kod Radničkog. No taj poraz prvoplasirane momčadi prvenstva u derbiju kola nije iznenađenje, Daljci su jako dobra ekipa, koja je sposobna bilo kome u ligi pomrsiti račun. Derbi je presudio džoker s klupe Mario Mijatović. U igru je ušao u 60. minuti, u 71. pogodio za 1:0, i to u trenucima kad su Radnici imali igrača manje. Naime, pola sata prije kraja domaći su ostali s igračem manje u polju nakon isključenja Nenada Jelića, ali Vardarac se još nije ni snašao u brojčanoj prednosti, a već je bio u rezultatskom zaostatku. Pao je samo jedan pogodak, ali derbi je opravdao očekivanja, bilo je dobrih akcija, trke, uzbuđenja, a kraj su gosti dočekali u lošijem raspoloženju. Iako su i dalje na čelu poretka, Darda, Daljci, pa i Dilj ozbiljno prijete. Ovo kolo nije išlo ni prema željama Dilja, koji je u Livanu došao desetkovan ozljedama, ali i u toj situaciju planirao je uzeti puni plijen. No za Vinkovce je odnio samo bod. Tomislav nije u idealnoj situaciji, srećom pa su u ligi Borinci i ne može niže od pretposljednjeg mjesta, ali cilj je pobjeći što prije s te pozicije. No za to mora uhvatiti kontinuitet dobrih igara i rezultata, jer od bljeskova se ne može previše pofitirati. Tomislav se u dobrom izdanju pokazao protiv favoriziranih Crjepara, poveo je u 29. minuti pogotkom Dine Češira, ali u prvim minutama drugog poluvremena gosti preko Krešimira Banovca vraćaju stvari u egal. Ostalo je tih 1:1, a prema svemu viđenom trener Antun Labak i domaći igrači na kraju mogu žaliti što sva tri boda nisu ostavili u mjestu između Osijeka i Čepina. Drugoplasirana Darda došla je na minus četiri za susjedom iz Vardarca, i to nakon što se iz Donjeg Miholjca vratila sa sva tri boda. Jedinstvo je polovinom prvog dijela sezone, uz Vardarac, označeno kao prvi favorit lige, ali miholjačka kola idu nizbrdo i trebat će puno napora kako bi opet išla prema gore. Da Jedinstvo nije nikakav bauk uvjerlili su se i Darđani, koji su im ubacili dvije lopte u mrežu i kući ponijeli sva tri boda. Junak gostiju bio je Patrik Dubravac, u 25. i 81. minuti, pogodio je mrežu Miholjčana za sigurnih 0:2. Višnjevac je u Jarmini kod otpisanih Borinaca odradio ono što se očekivalo, upisao je laku pobjedu od 4:1. Ivan Gelo i Antonio Tomas pogađali su za goste u prvom poluvremenu, Ivan Bošnjak je u 62. minuti smanjio na 1:2, ali Višnjevčani otklanjaju sve sumnje u pobjednika i pogodcima Marina Petrovića i Tina Rebrine mirno privode utakmicu kraju. Radnički je na svom terenu u Mecama upisao važnu pobjedu protiv Borca iz Bobote. Ključni trenutak susreta bila je 18. minuta, kada je Luka Babić zabio jedini pogodak, dovoljan da sva tri boda ostanu u Baranji. Zrinski iz Bošnjaka minimalno je poražen u Starim Jankovcima kod HAŠK Sokola, a osim bez bodova ostao je i bez trenera. Nakon susreta Zdravko Filipović dao je ostavku na trenersko mjesto. I. Liović
REZULTATI 22. KOLA
Jedinstvo (Donji Miholjac) - Darda 0:2, HAŠK Sokol (Stari Jankovci) - Zrinski (Bošnjaci) 1:0, Otok - Sloga (Štitar) 3:2, Radnički (Mece) - Borac (Bobota) 1:0, Tomislav (Livana) - Dilj (Vinkovci) 1:1, Slavonija (Soljani) - Mladost (Đakovačka Santnica) 2:1, Šokadija (Babina Greda) - Radnički (Županja) 2:0, Radnički (Dalj) - Vardarac 1:0 i Borinci (Jarmina) - Višnjevac 1:4.