POBJEDA ŽRK OSIJEK U 7. KOLU PRVE HRL

Dobro izdanje u drugom dijelu dovoljno za pobjedu
Objavljeno 28. studenog, 2022.
Rukometašice Osijeka pobjednički su se vratile prvenstvenim obvezama nakon jednomjesečne stanke zbog Europskog prvenstva. U 7. kolu Osječanke su gostovale kod Sesveta i slavile 29:26, nakon mnogo boljeg drugog poluvremena.

U prvom ekipa Tomislava Rešickog nije uspijevala odigrati prema planu. Do sredine prvog dijela još je to i išlo nekako, igralo se uglavnom pogodak na pogodak, a u prednosti su bile Sesvećanke, no uvijek s jednim ili dva pogotka. Tako je bilo sve do 17. minute (8:8), nakon čega su domaće igračice dodale gas. Iskoristile su i prednost igračice više te s tri uzastopna pogotka povele 11:8, a nedugo potom, nakon izgubljene lopte gošći, odmaknule i na najvećih “plus četiri” (13:9). U posljednjoj minuta Sesvete je imalo i pet golova viška, a na odmor se otišlo s prednošću 16:12.

Potpuno drugačije izdanje pokazale su Osječanke u drugih 30 minuta, koje su odlično otvorile s tri uzastopna pogotka te se tako potpuno vratile u susret. S novom serijom 3-0 gošće su u 40. minuti izjednačile na 18:18, primoravši domaćeg trenera na minutu odmora. Djelovalo je samo kratko vrijeme, jer su Sesvećanke vodile do 49. minute, nakon čega je uslijedio konačni preokret Osječanki. S tri uzastopna pogotka prvi put su povele u susretu, a potom su u 57. s još jednom miniserijom 3-0 praktički prelomile susret (27:23). Nisu se domaće predavale, smanjile su na 27:26 70-ak sekundi prije kraja, no u posljednjoj su minuti Lacković iz sedmerca te Frančić iz kontre zapečatili treću uzastopnu pobjedu svoje ekipe. G.R.
Sesvete       26 (16)

Osijek       29 (12)

SESVETE - SD Gimnazije Sesvete. Gledatelja: 100. Suci: Robert Bernobić (Rijeka) i Josip Gagula (Zagreb).

SESVETE: Mamić, Wurth 2, Kosovac 5, Bešen 2, P. Krezo 1, Janković Miloš 1, L. Krezo 1, Rezo, Gavrilović 3 (1), Zetović (16+1), Zovko 2, Jukić 1, Jurina 8 (4).

OSIJEK: Borac (17+0), Josipović 2, Hren 1, Lacković 9 (4), Jerčinović 7 (3), Šoš, Jozanović 4, Ledenčan, Malovan, Strusa, Frančić 5, Grgić, Vrdoljak, Pehar 1.

SEDMERCI: Sesvete 5 (5), Osijek 8 (7); ISKLJUČENJA: Sesvete 4 minute (Bešen 2+2), Osijek 4 minute (Josipović 2, Jozanović 2).