ODBOJKAŠICE HRVATSKE BEZ POBJEDE ZAKLJUČILE SP

Povratak kući sa samo dva osvojena seta
Objavljeno 2. listopada, 2022.
Zaključile su odbojkašice Hrvatske svoj nastup na Svjetskom prvenstvu. Četvrto sudjelovanje na ovoj smotri obilježeno je isključivo porazima, izabranice Ferhata Akbaša doživjeli su ih čak pet u sklopu B skupine. Očekivalo se ipak da bi oproštaj od Gdanjska mogao biti obilježen pobjedom, jer je posljednja utakmica ujedno bila derbi začelja i okršaj dvije uvjerljivo najslabije reprezentacije u skupini. No, na kraju, službeno najslabija je Hrvatska, koja je poražene od Koreje sa 1:3 (21:25, 29:27, 25:27, 23:25). Bio je to izjednačen dvoboj, tri seta završila su na razliku, ali, nažalost, Hrvatice su samo jedan riješile u svoju korist te su ukupno uzele samo dva seta. Posljednja dva sata na Svjetskom prvenstvu odigrali smo u sastavu: Fabris 19, Butigan 17, Šamadan 15, Miloš 10, Mlinar 9, Tomić 4, Grbavica 2, Karatović 1, Deak 1, Strunjak, Perić, Dumančić, Marković i Štimac. Prvo mjesto pripalo je Turskoj (4-1, 11 bodova), drugi je Tajland (4-1, 10), a slijede Dominikanska Republika (3-2, 11), Poljska (3-2, 10), Koreja (1-4, 3) i Hrvatska (0-5, 0 bodova). Inače, iz B skupine kvartet najboljih ide u drugi krug i čini novu skupinu zajedno sa Srbijom, SAD-om, Kanadom i Njemačkom. N.B.