EUROPSKE IGRE U MINSKU

Dvije boksačke medalje, bronca za Pucara
Objavljeno 26. lipnja, 2019.
Na Europskim igrama u Minsku Hrvatska će sigurno osvojiti dvije medalje u boksu. Prvu medalju, i to najmanje broncu, osigurao je Toni Filipi, koji je u četvrtfinalnom dvoboju teške kategorije (do 91 kg) svladao Mađara Adama Hamorija odlukom sudaca 3:2. Za kolajnu plemenitijeg sjaja Toni Filipi u petak treba pobijediti Rusa Muslima Gadžimagomedova. Najmanje broncu osigurao je i naš superteškaš Marko Milun (+91 kg). U četvrtfinalnom dvoboju, unatoč ozljedi, svladao je na bodove Gruzijca Miheila Bakthidzea s 5:0. Boksački turnir u Minsku ujedno i Europsko prvenstvo.
Zato je već poznato kako će se hrvatski stolnotenisač Tomislav Pucar kući iz Minska vratiti s broncom oko vrata. Nakon što je u polufinalu sa 4:1 (11:4, 11:9, 11:5, 10:12, 11:4) poražen od iskusnog Nijemca Tima Bolla, u susretu za treće mjesto rođeni Puljanin inače podrijetlom iz Vukovara svladao je ukrajinskog predstavnika kineskog podrijetla Kou Leia sa 4:1 (11:2, 9:11,11:9, 11:7, 11:2). Brođanin Antun Novaković u disciplini K1 na 1000 metara u kajaku na mirnim vodama završio je sveukupno na 15. mjestu. Njegova sugrađanka Vanesa Tot zamalo je ušla u finale na 200 metara. U polufinalu bila je prva ispod crte te će veslati u B finalu. U istoj disciplini u finale nije ušla ni Anamarija Govorčinović. Hrvatski strijelac Petar Gorša zauzeo je peto mjesto u finalu u disciplini trostav 50 metara puškom. K.L.