TREĆA NOGOMETNA LIGA ISTOK

Bakljada u Čepinu, “graničari” nisu mogli zaustaviti Slavoniju
Objavljeno 30. travnja, 2024.
Slavonija se bori za naslov prvaka, Graničar za ostanak, ali njihov sudar u Požegi bio je derbi 25. kola Treće nogometne lige Istok. Obje momčadi ovog proljeća igraju sjajno, Slavonija je preuzela vrh i u završnici prvenstva postala najozbiljnji kandidat za obranu naslova trećeligaškog prvaka, zimus otpisani Županjci na nevjerojatan su način pobjegli s posljednjeg mjesta i ravnopravno se uključili u borbu za ostanak.

No na ŠRC-u Požega nisu mogli puno. Slavonija je na pogon sjajnog dvojca M&M upisala sigurnu pobjedu i tako nanijela Graničaru prvi prvenstveni poraz u 2024. godini. Goste je u 10. minuti načeo Mato Marčetić, tih 1:0 stajalo je na semaforu do 70. minute, kada Matej Martinović zabija prelijepi pogodak za konačnih 2:0. Požežane prati Čepin, koji je kraj Uljare na najbolji način čestitao svojim vjernim Siouxima 30. rođendan. U Čepinu je gostovao Borac iz Kneževih Vinograda, rado viđen gost, jer ne uzima previše, a ništa nije uzeo ni kraj Uljare. Iako, dobro je krenuo. Gosti su poveli u 23. minuti pogotkom Frana Pejića i s tih 0:1 otišlo se na odmor. No Čepin je u drugom poluvremenu bio mnogo opasniji i to materijalizirao dvama pogodcima. Prvo je Nikola Cindrić izjednačio iz kaznenog udarca, a u 64. Luka Bušić pogodio za preokret i 2:1. Iako je Čepin od 67. minute imao igrača manje na terenu, nakon crvenog kartona Stojković, uspio je sačuvati prednost. Od 85. minute brojčano stanje na terenu bilo je izjednačeno, jer je gostima isključen Đuro Mišić.

Nakon loše serije, koja je kulminirala prije desetak dana domaćim porazom od Oriolika, trener NAŠK-a Marko Žigić podnio je neopozivnu ostavku, a klub je vrlo brzo pronašao zamjenu. Na klupu našičkih nogometaša sjeo je iskusni Đakovčanin Igor Toth i čini se da je ta šok-terapija urodila plodom. Našičani su gostovali na Dubovki u Starom Slatniku i odigrali doista dobru utakmicu, te svladali domaćina sa 4:2. U prvih pola sata gosti su potpuno razmontirali Svačić, do 31. minute već je bilo 0:3, dvaput je mrežu tresao Antonio Kuš, jednom Franjo Bilić. Domaći trener nervozno je šetao uz aut-liniju, pokušavao promjenama, ali Svačić je izgledao razbijeno i nemoćno, jedva čekajući odlazak na odmor. Što se u svlačionici domaćih dogodilo, teško je reći, ali nakon povratka iz nje izgledali su mnogo bolje i to kapitalizirali dvama pogodcima. Mihael Jozić pogodio je u 52., Josip Letica u 55. minuti, te se Svačić vratio u život. No do potpunog preokreta nije došlo, naprotiv, Antonio Kuš svojim je trećim pogotkom za konačnih 2:4 ugasio sve nade domaćih.

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su Đakovo Croatia i Slavija iz Pleternice, koja je na Pazarištu završila 3:3 i udaljila Đakovčane od samog vrha, a sad je malo zaostao i Tomislav iz Donjih Andrijevaca, koji je poražen u sudaru s imenjakom u Cerni.

Ivana Liović
REZULTATI 25. KOLA
Slavonija (Požega) - Graničar (Županja) 2:0, Sloga (Nova Gradiška) - Vuteks Sloga (Vukovar) 2:4, Čepin - Borac (Kneževi Vinogradi) 2:1, Đakovo Croatia - Slavija (Pleternica) 3:3, Oriolik (Oriovac) - Bedem (Ivakovo) 1:1, Kutjevo - Valpovka (Valpovo) 3:2, Tomislav (Cerna) - Tomislav (Donji Andrievci) 1:0 i Svačić (Stari Slatnik) - NAŠK (Našice) 2:4