A-1 LIGA KOŠARKAŠICA

Osječanke u dvorani Jug dočekale lidera i izgubile s velikih 54 poena razlike
Objavljeno 14. siječnja, 2019.

Košarkašice Murse doživjele su uvjerljiv poraz na otvaranju drugog dijela prvenstva A-1 lige. U prvoj utakmici u 2019. godini Osječanke su imale najteži zadatak, u sportsku dvoranu Jug u nedjelju je stigao lider prvenstva, ekipa Splita, koja je upisala novu laganu pobjedu "smrznuvši" domaćina na "minus 54" (51:105).

Nije to iznenađenje, nego očekivan epilog. Split je najbolja ekipa u hrvatskom prvoligaškom društvu, a Mursa je prikovana za dno tablice, sa samo jednom pobjedom i svaki drugi rezultat osim trijumfa gošći bio bi senzacija. No, ovih 54 ipak je malo previše, ali s obzirom na to što i kako su "mursašice" odigrale, to je realan prikaz onoga što se događalo na parketu. Favoritkinje iz Splita potpuno su zaustavile i obezglavile Nikšićevu ekipu, od prve sekunde susreta zauzele su gard favorita i zapravo vrlo brzo riješile pitanje pobjednika. Kvaliteta između ekipa je golema i Splićanke u tom odmjeravanju nisu imale težak posao, gostovanje u Jugu im je došlo kao malo teži trening. Već polovinom prve četvrtine došle su do dvoznamenkaste prednosti u poenima, a u tom ritmu su nastavile, pa su na prvi miniodmor otišle s velikih 29:11. Do kraja prvog poluvremena ništa se nije mijenjalo, nervozne Osječanke nikako nisu uspjele parirati sjajnim Buzov, Silov, Brnas... koje su se poigravale i lako održavale prednost koja je na kraju prvog poluvremena iznosila 26 poena.

Ni nastavak utakmice nije ponudio drukčiju sliku, da bi parirao Splitu, domaćin je morao odigrati svoju najbolju utakmicu, a u nedjelju to nije bio slučaj. Mursa je imala premalo raspoloženih igračica, izostao je efikasniji učinak Petre Lovrić, posebice Ksenije Šarlije, koja je na parketu provela 23 minute i nije se upisala u strijelce. Petra Šimunić je s 13 poena bila najefikasnija igračica Murse, ali potrošlila je golem broj lopti i uglavnom je ona morala smišljati kako će završiti napad. Kod Osječanki je postalo uobičajno, a to je često, kad ne znaju što će s loptom, daju je Šimunić ili Lovrić te im ostavljaju da završe napade. Dvoznamenkasti broj poena imala je i Magdalena Mihaljević (10), ali sve u svemu, bila je to još jedna loša partija Murse i najbolja ekipa u Hrvatskoj nije imala apsolutno nikakvih teškoća u pohodu na novu, 12. ovosezonsku pobjedu. Mursa ostaje pri dnu poretka s jednom pobjedom i 11 poraza. I. Liović