RUKOMETNA PREMIJER LIGA

Vinkovčani završili godinu pobjedom
Objavljeno 17. prosinca, 2018.
Rukometaši Spačva Vinkovci polusezonu su završili onako kako su i priželjkivali - pobjedom pred svojim navijačima. U Vinkovcima je pala momčad Gorice koja nije imala baš nikakvih izgleda. Bila je ovo važna utakmica za Spačvu koja se ovom pobjedom potpuno vratila u utrku za četvrtu poziciju na tablici, a ako na kraju osnovnog dijela sezone i ne uđe u doigravanje za prvaka, ima veliku prednost pred Goricom. Naime, u Ligi za ostanak bodovi iz prvog dijela se prenose, ali samo oni međusobni, a Vinkovčani ove sezone imaju dvije pobjede nad Velikogoričanima.

Gosti su uspjeli povesti tek 1:0 i to je bila njihova prva i jedina prednost. Borili su se Goričani, posebice u prvom poluvremenu, ali to nije bilo dovoljno, jer domaćin je ipak kvalitetnija momčad. Zbog čvrstog otpora gostiju momčad Josipa Mečića nije uspjevala stvoriti veću prednost od plus dva, tek uoči odlaska na odmor otišli su na tri pogotka prednosti. No, u drugom dijelu stvari su sjele na svoje mjesto. Boljom igrom u obrani i napadu Vinkovčani su u potpunosti slomili otpor gostujuće momčadi, pa su u drugom dijelu susreta, recimo u 46. minuti imali i deset pogodaka prednosti (27:17). Domaćin je čuvao prednost i rutinski priveo susret kraju te upisao pobjedu na oproštaju od 2018. godine. A. Grgić