IZDANJE BROKERA DOSTOJNO PREMIJERLIGAŠKOG STATUSA

Domaći uragan u trećoj dionici uništio Škrljevčane, od jeseni ponovo stiže elita
Objavljeno 8. svibnja, 2024.
Najbolje je ipak ostavljeno za kraj. Brijantno izdanje Vrijednoisnica Osijek u uzvratnoj utakmici dodatnih kvalifikacija za FAVBET Premijer ligu za povratak u elitu nakon dvije sezone. Od jeseni će u slavonsku metropolu ponovo dolaziti Zadar, Split, Cibona...

Zaslužila je to momčad Domagoja Kujundžića, koja je u posljednjih 40 minuta sezone bila na razini dostojnoj premijerligaškog statusa. Svatko je imao svoju računicu prije druge utakmice. Domaćin je znao da ga pobjeda od dva i više poena razlike vodi natrag u elitu, a Škrljevčani su znali da, ako žele zadržati stutus, moraju ići na pozitivan ishod, bez obzira na to što su na svom parketu slavili s minimalnom razlikom (81:80).

Usprkos pritisku, otpočetka su igrači obaju sastava djelovali raspoloženi za igru. Sredinom prve dionice Brokeri su preuzeli rezultatsku kontrolu, najveća prednost bila je 22:16, ali na isteku 10. minute kreće se otpočetka. Gosti su ponovo nakratko imali minimalnu prednost (36:37) u 15. minuti. Za to je bio zaslužan napadački skok Šarića, koji je u sva četiri navrata i poentirao. Ipak, do odmora smo gledali bolje osječko izdanje. Povukao je kapetan Budimir, koji se tako pridružio Ashtonu (15 poena u prvom dijelu) i Kujundžiću (9), a trica Šiška (imao zapažene defenzivne poteze) postavila je rezutat prvog poluvremene (50:44). Osječani su imali ono što su priželjkivali, ali daleko je put bio do realizacije želja, koje su, podsjećamo, bile identične svim akterima.

Bar smo tako mislili. No treća četvrtina, pokazalo se, bila je prijelomna. U njoj su snovi gostiju o ostanku u Premijer ligi surovo skršeni. Brzinskih 7-0 bilo je samo uvod u osječki košarkaški toornado, koji je pokrenuo upravo kapetan. Nakon jedne razmirice u 23. minuti i tehničke pogreške (obostrane) Budimir je napunio suparnički koš. Ubacio je za deset minuta čak 16 poena (četiri trice), Ashton i Kujundžić ponovo ga prate i DepoLink Škrljevu više nema spasa. Razlika je otišla na 26 poena, slavlje u Maloj dvorani Gradski vrt moglo je početi. N. Benčina

VRIJEDNOSNICE OSIJEK 109

DEPOLINK ŠKRLJEVO 85

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 600. Suci: Vovk, Jovović i Gracin

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Ashton 27 (5-8), Martinović, Kujundžić 20 (3-6), Tomljenović, Dmitrović, Vladović 5 (2-2), Budimir 28 (1-3), Šiško 7 (1-2), Bjelanović 9 (1-2), Primorac 11 (2-3), Šuvak, Kotrulja 2

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Whitney 6 (1-2), Bart 6, Krajina 4, Gulin 8 (2-2), Šljivarić, Svoboda 19 (1-1), Šarić 15 (3-3), Hollowell 12, Stanojević 15 (2-2), Miljković

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 23:23, 27:21, 35:18, 24:23