OSJEČKE RUKOMETAŠICE ODRADILE PLANIRANO

Uvjerljivo izdanje za potvrdu statusa
Objavljeno 7. svibnja, 2024.
Najbolje je kada posao moraš odraditi sam, a ne da na putu do ostvarenja cilja ovisiš o drugima. Upravo su se u takvoj situaciji našle rukometašice Osijeka. Ona, istina, donosi i dodatni pritisak, ali sastav Zdenka Kordija je i prije dvoboja 25. kola s Kokom pokazao da se s njim zna itekako nositi.

U završnici sezone, kada je to bilo i najvažnije, rukometašice s Drave podigle su razinu forme, a to se vidjelo na izvedbama na parketu i, što je najvažnije, na bodovnom saldu. On se povećavao iz kola u kolo, ali prigoda da se ostanak osigura i matematički, stigla je tek uoči pretposljednje prvoligaške runde. Dolazak Koke mobilizirao je osječke redove. U igri su bili bodovi za miran san, posljednja domaća utakmica sezone stoga je mogla imati samo jedan epilog. Završilo je sve kako se i priželjkivalo, oproštajnih 60 minuta pred svojom publikom odrađeno je na razini, stručni stožer i igračice sada napokon mogu odahnuti. Ostanak nije upitan, a čak postoji mogućnost da se prvenstvo okonča i na osmom mjestu, ako se sljedećeg vikenda ne izgubi u Labinu.

No to je sada manje važno, najvažnije je da su Osječanke na domaćem oproštaju odgovorile svim izazovima. Krenule su žustro od prvog napada, odmah su preuzele rezultatsku kontrolu, koja je samo u razmaku od 13. do 21. minute bila s pogotkom prednosti. Na odmoru je bilo 15:11, a onda je stigla serija koja je riješila sve dvojbe i probleme. U drugom su poluvremenu Osječanke otpustile sve kočnice, letjele su parketom, te su u 41. minuti stekle dvoznamenkastu prednost (24:14). Bilo je jasno da do kraja dvojbi više nema, pa su oba trenera na parket poslala sve ono što je bilo raspoloživo za igru iz zapisnika (kod domaćih jedino nije zaigrala ozlijeđena Bulatović).

- Posljednja utakmica u Zrinjevcu dobro je završila. Jasno da je bila stresna, nosila je pritisak, ali smo se za sve dobro pripremile. Dale smo zaista svoj maksimum, što se na kraju vidi i po rezultatu, koji smo stalno imale pod kontrolom. Velika pobjeda i veliko olakšanje - priznaje Josipa Josipović.

Napadački je odradila dvoboj s Varaždinkama bez pogreške. Zabila je pet pogodaka iz isto toliko pokušaja, što je također pokazatelj njezine, ali i koncentracije ostalih igračica, koje ništa nisu prepustile slučaju, te su za sve na kraju i adekvatno nagrađene. Sada se u Labin može bez imperativa, ali ne treba sumnjati da će Kordijeva ekipa i u utakmici za prestiž biti maksimalno motivirana. N.Benčina
OSIJEK       31 (15)

KOKA       21 (11)

OSIJEK – SD Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Bedeković i Peić (oba Bjelovar). Delegat: Sarajlić (V. Gorica)

OSIJEK: Borac (7+2), Ledenčan (2+0), Čivić, Josipović 5, Hren 6 (1), Šoš 2, Gardaš, Jozanović 3, Kragujević, Jelečević, Malovan 1, Frančić 4, Grgić 4, Vrdoljak 3, Pehar 3, Bulatović

KOKA: Šopar (1+0), Crnjak (9+0), Pajić 4 (2), Perić 3 (2), Krajpl 5, Rogina, Strahija, Košćak, Topolovec, Ivančić 5 (2), Selak 1, Resman 2, Laptoš 1

SEDMERCI: Osijek 1(1), Koka 8(6); ISKLJUČENJA: Osijek 4 minute (Vrdoljak, Pehar), Koka 6 minuta (Strahija, Ivančić, Laptoš)

TABLICA

Ostali rezultati 25. kola: Sesvete - Rudar 33:29, Dalmatinka - Bjelovar 24:23, Zrinski - Dugo Selo ‘55 30:26, Podravka - Zamet 40:21 i ŽARK Split - Lokomotiva 0:10 (bb)

1.Podravka       23       23       0       0       776:426       46

2.Lokomotiva       23       19       1       3       680:473       39

3.Zrinski       23       14       1       8       627:614       29

4.Dalmatinka       23       13       2       8       580:567       28

5.Bjelovar       23       12       0       11       634:600       24

6.Split 2010       23       11       2       10       591:592       24

7.D. Selo ‘55       23       11       2       10       623:630       24

8.Koka       24       9       1       14       574:663       19