MŽNL OSIJEK-VINKOVCI

U derbiju ništa - ništa, Daljci i Darda nisu preuzeli vrh poretka
Objavljeno 30. travnja, 2024.
Derbi kola igrao se u Vardarcu i završio je ništa - ništa. U 27. kolu Međužupanijske nogometne lige Osijek - Vinkovci lideru je u Vardarac stiglo Jedinstvo iz Donjeg Miholjca, koje u drugom dijelu sezone igra toplo-hladno, više hladno, pa se i oprostilo od borbe za sam vrh poretka. Očekivala se dobra utakmica, ipak su to dvije odlične momčadi u ovom rangu natjecanja, no jedno su očekivanja, drugo realnost. Oni koji su došli pogledati tu utakmicu, nisu se baš usrećili, točnije, nisu im ispunjena očekivanja. Nije to bila velika nogometna predstava, bilo je puno nervoze, pogrešaka, povišenih tonova, nekoliko prilika i nula golova. Pritisak je učinio svoje, posebice kod Vardarca, konkurencija mu prijeti uzeti prvo mjesto, igrači kao da nose taj teret na leđima i srljaju u pogreške, a trener Marko Dinjar gubi živce, pa je bilo i verbalnog okršaja između njega i gostujućeg trenera Dinka Puljića. Vardarac se muči zadržati "jedinicu", da je Radnički iz Dalja ostvario uvjerljiviju pobjedu nad Otokom od ove od 2:1, Daljci bi preuzeli vrh. Ovako su ostali drugi, ali s istim brojem bodova kao Vardarčani. I kod "radnika" u Dalju osjetio se pritisak, u utakmicu su ušli "moramo dobiti Otok, i to što uvjerljivije", a to im se obilo u glavu, nisu odigrali utakmicu kako znaju, iako su poveli u 15. minuti pogotkom Dejana Dorotića, Otočani su u prvih 45 minuta bili bolja momčad na terenu. Nije ih presjeklo ni to vodstvo, prije odlaska na odmor su izjednačili preko Ilyesa Sibya. Iskusni strijelac Dražen Čavar je u 50. pogodio za 2:1, bio je to konačni rezultat utakmice, piše se pobjeda, ali u redovima Radničkog nije bilo nekog prevelikog zadovoljstva jer su svjesni da mogu mnogo, mnogo bolje. Priliku za preuzimanje samog vrha tablice propustila je Darda, koju je na tom putu zaustavio još jedan Radnički u ligi, onaj iz Županje. Na županjskom igralištu završilo je bez pobjednika, 1:1. Gosti su od 27. minute igrali s igračem manje nakon isključenja kapetana Ivana Rolja, a, iako desetkovani, poveli su u 58. pogotkom Patrika Dubravca iz kaznenog udarca. Kako je utakmica odmicala, činilo se da će sva tri boda u Baranju, ali u 86. iz jedne potpuno bezopasne situacije, kad su Darđani imali loptu u posjedu, zahukalo se, sjajno je reagirao Marko Pejaković i pogodio za konačnih 1:1. Zato je uvjerljiv bio Višnjevac, na domaćem terenu je u nekoliko minuta "razmonitirao" Šokadiju sa 4:0. Gosti iz Babine Grede odolijevali su do 64. minute, a onda su skrivili jedanaesterac, koji je u vodstvo domaćih pretvorio Ivan Gelo. Od 83. do 89. domaći su zabili još tri pogotka, strijelci su bili Ivan Gelo, Filip Radovanović i Luka Ivković. Višnjevčani su četvrti, a Tomislav iz Livane čvrsto prikovan za pretposljednje mjesto. Momčad iz Livane nije imala nikakvih izgleda kod Radničkog iz Meca, te je upisala još jedan uvjerljivi poraz (3:1). I. Liović
REZULTATI 27. KOLA
Radnički (Mece) - Tomislav (Livana) 3:1, Vardarac - Jedinstvo (Donji Miholjac) 0:0, Borac (Bobota) - Slavonija (Soljani) 0:1, Radnički (Županja) - Darda 1:1, Radnički (Dalj) - Otok 2:1, Borinci (Jarmina) - HAŠK Sokol (Stari Jankovci) 0:1, Višnjevac - Šokadija (Babina Greda) 4:0, Sloga (Štitar) - Dilj (Vinkovci) 1:1 i Zrinski (Bošnjaci) - Mladost (Đakovačka Satnica) 2:0