DOIGRAVANJE KOŠARKAŠA ZA ULAZAK PREMIJER LIGU

Riječanima prednost, Brokerima upozorenje
Objavljeno 24. travnja, 2024.

Napravili su košarkaši Kvarnera 2010 prvi korak prema Premijer ligi. Dobili su Riječani uvodni dvoboj finalne serija doigravanja za prvaka Prve hrvatske lige. Za razliku od prethodna dva međusobna ogleda ove sezone, Vrijednosnice Osijek nisu pronašle pobjedničku formulu. Nije to bilo očekivano izdanje momčadi Domagoja Kujundžića. Posebno se to odnosi na izdanje gostiju u trećoj četvrtini, u kojoj je nastupila potpuna napadačka blokada. Gosti su ubacili svega 10 poena, pa je tako uoči zadnjih deset minuta riječka prednost iznosila 16 poena, što je ipak bilo previše. Osječani su ponovo imali loš šut za tri poena (4-17), promašili su osam slobodnih bacanja, te su imali čak 21 izgubljenu loptu. Za ovako važnu utakmicu previše da bi ostali nekažnjeni.

No, nema vremena ni razloga za tugovanje, druga utakmica je već u subotu u Maloj dvorani Gradski vrt. Kvarner 2010 ima prvu meč-loptu za promociju, a Osječani pak prigodu da izbore novi odlazak u Rijeku. N.B.