Autoglas
VELIKI USPJEH

Martin Kodrić pobijedio na Mt. Panorami
Objavljeno 4. veljače, 2020.
Martin Kodrić je uspio, pokorio je najpoznatiju i najopasniju australsku trkaću stazu Mount Panoramu, na istoimenoj planini pokraj Bathursta, pobijedivši u Silver klasi na utrci Bathurst 12 Hour. Kodriću je to bio prvi nastup na zloglasnoj planini i stoga je uspjeh još veći. Pobijedio je za upravljačem McLarena 720S GT3 s brojem 59, koji je vozio za ekipu 59Racing i dijelio ga s Australcem Fraserom Rossom i Novozelanđaninom Dominicom Storeyem. U ukupnom poretku završili su na osmom mjestu od 34 ekipe koje su startale.

Kako prenosi Quattroruote.hr, Martin Kodrić trenutno gradi karijeru kao profesionalni vozač McLarena u GT utrkama. McLaren ga plaća da vozi njihov 720S GT3 na utrkama diljem svijeta i pobjeđuje za njih. Lani je Kodrić proveo sezonu vozeći za Teo Martin Motorsport u International GT Open seriji, zabilježivši jednu pobjedu u 14 utrka i završivši na trećem mjestu poretka na kraju sezone. Ove godine ostaje s McLarenom, a još nije objavljeno za koju će ekipu i u kojem natjecanju voziti. Bathurst 12 Hour je dio globalnog natjecanja Intercontinental GT Challenge, zajedno s još četiri velike utrke (24 sata Spa, 10 sati Suzuke, 8 sati Indianapolisa i 9 sati Kyalamija). Pobjedom u Australiji Kodrić je otvorio sezonu na najbolji mogući način i poručio McLarenu da ima perspektivnog vozača u svojim redovima, pa se nadamo da ćemo ga vidjeti i u ostalim IGTC utrkama na putu prema naslovu Silver prvaka.