PAKET24 PREMIJER LIGA - LIGA ZA OSTANAK

Osijek pao na šesto mjesto, slijedi Kup
Objavljeno 9. travnja, 2024.
Rukometaši Osijeka poraženi su u 6. kolu Lige za ostanak Paket24 Premijer lige. Osječani su na gostovanju u Metkoviću, rodnom mjestu njihova trenera Frane Veraje, poraženi od domaće Metković Mehanike s rezultatom 30:25. U prvih 15-ak minuta bio je to izjednačen susret. Na poluvrijeme se otišlo s tri pogotka prednosti za domaćina, koji više nije ispuštao stečenu prednost. U 47. minuti imali su šest pogodaka prednosti, pa je već tada bilo jasno da će bodovi ostati u Metkoviću. Najzaslužniji za domaću pobjedu bio je Dario Raguž s devet pogodaka. Nije Osječanima pomoglo ni deset pogodaka ponovno raspoloženog Karla Vašarevića, kao ni ukupno 14 obrana njihovih vratara. Lovro Frajhaut imao je deset obrana, a Dino Hećimović četiri. Osječani su nakon šestog kola i poraza u Metkoviću spustili se na tablici. Nisu im na ruku išli ostali rezultati, jer osim Metkovića pobijedila je i Dubrava te Trogir, pa su trenutno Osječani na šestom mjestu s 15 bodova, koliko ima i sedmoplasirani KTC, koji je poražen upravo od Trogira, i to na njegovu terenu. Sedmo mjesto inače vodi u dodatne kvalifikacije za ostanak u Premijer ligi, pa stoga Osječani do kraja sezone moraju biti oprezni. U sljedećem kolu dočekuju već otpisanu Ribolu Kaštela. Potom idu na njima bitno gostovanje u Križevce kod KTC-a. Do kraja Lige za ostanak još dočekuju Rudar, a u posljednjem kolu gostuju kod zagrebačke Dubrave. Prije toga, Osijek, u srijedu, 10. travnja, igra susret četvrtfinala Kupa Hrvatske. Od 18 sati gost Zrinjevca je momčad Sesveta, koja ove godine prikazuje odlične partije. K.L.