MŽNL

Višnjevčani slave veliku “osmicu”
Objavljeno 20. ožujka, 2023.
Slavonac iz Komletinaca prošlog je tjedna zbog svoje gluposti i nastupa igrača koji nije smio igrati, za zelenim stolom ostao bez pobjede nad Diljem, pa još jednog boda, a onda je u 21. kolu Međužupanijske nogometne lige Osijek - Vinkovci morao na noge Višnjevcu koji je u drugom dijelu sezone mnogo bolji nego jesenas i odlučan u namjeri da ostane u ovom društvu. Višnjevčani su goste dočekali “na volej”, zabili su im osam komada (8:0) te sebi donijeli nova tri važna boda. Bila je ovo najbolja partija Višnjevčana od početka sezone, posebno raspoložen bio je Zvonimir Lendić, koji je zabio čak četiri pogotka, a po jedan su dodali Marko Liović, Filip Pandžić, Ivan Gelo i Roberto Marić. I dok su se Višnjevčani u nedjelju radovali, Olimpija nije imala razloga “ići kući pjevajući”. Osječki klub doživio je novi poraz, kod favoriziranog Tomislava u Cerni nije imao nekih šansi i poražen je s 3:0. Lider Šokadija u jednom od derbija kola nije došla do nove pobjede na svom terenu Ritić u Babinoj Gredi. Donjomiholjačko Jedinstvo pokazalo se kao tvrd suparnik, domaći su Stefana Savića poveli u 28. minuti, ali je Marko Matković u 62. minuti poravnao, a tih 1:1 ostalo je do kraja. Bez pobjednika završio je i drugi derbi 21. etape, onaj u Vinkovcima, gdje su Dilj i Varadarac igrali 0:0. Bilo je u toj utakmici nadmudrivanja i disciplinirane igre s obje strane, i jednima i drugima najvažnije je bilo ne primiti gol, u čemu su na kraju i uspjeli. I. Li.
Rezultati 21. kola
Radnički Mece - HAŠK-Sokol 3:1, Borac - Borinci 3:2, Šokadija - Jedinstvo 1:1, Zrinski - Tomislav Livana 1:0, Mladost - Slavonija 1:2, Tomislav Cerna - Olimpija 3:0, Radnički Županja - Otok 4:0, Višnjevac - Slavonac 8:0, Dilj - Vardarac 0:0.