OSIJEKU NAJVEĆA KAZNA NAKON 25. KOLA

Bijelo-plavi ostali bez
bodova i 5000 eura
Objavljeno 15. ožujka, 2023.
Bilo je vatreno na terenu i na tribinama tijekom utakmica 25. kola SuperSport hrvatske nogometne lige, pa je disciplinski sudac Alan Klakočer imao pune ruke posla. Čak polovina klubova lige morat će platiti kaznu, a naviše novca u HNS-ovu blagajnu uplatit će NK Osijek. Bijelo-plavi su u nedjelju, u derbiju protiv Hajduka, ostali bez bodova (0:2), a sad još moraju platiti i kaznu zbog nedoličnog ponašanja, odnosno korištenja pirotehničkih sredstava vlastitih, ali i gostujućih navijača. Osijek je kažnjen s 5000 eura. Kako je navedeno u zapisniku, osječki navijači, Kohorta, u 25. minuti bacili su jednu petardu ispred istog dijela tribine, dok su od 52. do 55. minute zapalili tridesetak baklji, od kojih su dvadeset i tri bačene u teren za igru, kao i četiri bljeskalice te je došlo do prekida igre u trajanju od dvije i pol minute. U 68. minuti na središnji dio terena za igru pao je manji padobran promjera kupole oko trideset centimetara, koji je nosio upaljenu lučicu. Pripadnici navijačke skupine Torcida, smješteni na sjevernoj tribini, u 12. minuti zapalili su jednu baklju koja je dogorjela na istoj tribini, dok su od 81. do 82. minute zapalili deset baklji, od kojih je šest bačeno na prostor ispred iste. Hajduk je zbog toga kažnjen s 1300 eura. HNK Šibenik kažnjen je s 1400 eura zbog korištenja pirotehničkih sredstava domaćih i gostujućih navijača tijekom utakmice Šibenik - Dinamo, dok "modri" trebaju platiti 1200 eura. Rijeka je kažnjena sa 700 eura zbog korištenja pirotehničkih sredstava domaćih navijača tijekom utakmice Rijeka - Varaždin. Mnogo kazni, a dogodilo se i to da netko mora platiti više od Hajduka. I. Li.