OSJEČANIN SE BRZO PRIVIKNUO NA OLIMPICO

Levak zabio u 92. minuti i presudio rimski derbi
Objavljeno 13. ožujka, 2023.
Nije u Rimu bilo napeto kao kada utakmicu igraju prve momčadi Rome i Lazija, ali svaka nogometna bitka za Rim ima posebnu draž. Tako i kada igraju U17 momčadi tih klubova. Od ove zime u Rimu je i 16-godišnji Osječanin Sergej Levak, koji je iz Gradskog vrta otišao na posudbu u Romu, gdje igra s nešto starijim dečkima, onima od 18 i 19 godina. No ove nedjelje ga je za derbi s Lazijom pozvala u pomoć i Romina U17 momčad. I upravo je Levak presudio pobjednika u tom rimskom ogledu. I to na kakav način! U igru je ušao u 83. minuti umjesto kapetana Della Rocca i onda u 92. minuti zabio gol za pobjedu od 1:0. U jednom od posljednjih napada na utakmici Ragone je centirao s desne strane u šesnaesterac, Levak je dobro primio loptu i sjajnim udarcem probio vratara Ciardija za 1:0 Rome. Taj rezultat ostao je do kraja, pa su mladići Rome zahvaljujući Osječaninu došli do važne pobjede nad gradskim rivalom. To Levaku nije prvi pogodak za klub s Olimpica, prije tri tjedna debitirao je za Rominu U18 i odmah se upisao u strijelce u pobjedi nad Sampdorijom od 5:0. Teško je bilo što prognozirati, ali čini se da se Levak dobro snašao i brzo prilagodio na život na kultnom Olimpicu. I. Li.