1. LIGA RUKOMETAŠICA

Solidan otpor osječke ekipe kod prvakinja
Objavljeno 12. ožujka, 2023.
Rukometašice Osijeka, očekivano, poražene su u 17. kolu Prve HRL na gostovanju kod vodeće Lokomotive, no pružile su vrlo dobar otpor aktualnim prvakinjama. Iako oslabljene izostankom nekoliko prvotimki, Osječanke su veći dio prvog poluvremena bile na više nego pristojnom zaostatku. Tako je u 24. minuti bilo samo 13:11 za “lokosice”, koje su potom do odmora nanizale šest pogodaka te u drugo poluvrijeme ušle s “plus osam”. Domaće su nastavile seriju pogodaka i na početku nastavka, stekavši dvoznamenkastu prednost, ali se gošće nakon toga nisu raspale. Štoviše, 11 pogodaka bio je najveći zaostatak, a na kraju su poraz svele i na jednoznamenkasti broj odigravši drugih 30 minuta protiv Zagrepčanki neriješeno. G.R.
Lokomotiva       32 (19)

Osijek       24 (11)

ZAGREB - Dom sportova dvorana 2. Gledatelja: 100. Sutkinje: Ivana Blažek i Lorena Peharda (obje Koprivnica)

LOKOMOTIVA: Ivančok (15+1), Burić 5, Tupek, Malec 6 (5), Birtić 3, S. Posavec 4, Ćurić 3, Novosel, Japundža 3, Kaluđerović 1, Lisjak, Fratnik 1, Sedloska, Škarić 1, Fureš 1, Mehmedović 4

OSIJEK: Borac (9+0), Čivić, Josipović, Lacković 9 (2), Jerčinović 4 (2), Šoš 1 (1), Vuković 4 (1), Gardaš 2, Jozanović 1, Ledenčan (4+1), Kragujević, Malovan, Strusa, Frančić 3 (1), Vrdoljak

SEDMERCI: Lokomotiva 6 (5), Osijek 8 (7); ISKLJUČENJA: Lokomotiva 6 minuta (Tupek 2, Birtić 2, Kaluđerović 2), Osijek 10 minuta (Jerčinović 2+2, Josipović 2, Gardaš 2, Jozanović 2)