BSK GOSTOVAO U MAĐARSKOJ

Sinanovica preokrenuli njegovi sunarodnjaci
Objavljeno 22. siječnja, 2023.
Nakon 11 pripremnih dana nogometaši bjelobrdskog drugoligaša BSK-a imali su u subotu u Mađarskoj prvi ovozimski javni test. Suparnik je bio tamošnji drugoligaš Szentlorinc, već standardni sparing-partner "žuto-plavima" u pripremnim razdobljima kojem je taj sraz s Bjelobrđanima bio posljednji uoči ovotjednog nastavka borbi za bodove. Trener BSK-a Denis Krstanović, sa suradnicima Dinom Gavrićem, Damirom Horvatom i Tomislavom Zrnom, počeo je selektirati kadar u kojem je trenutačno 30-ak igrača, budući da uz 23 starosjeditelja ima nekoliko na probi. Sljedećih će se dana saznati njihovi smjerovi kretanja karijera koju su, u međuvremenu, Domagoj Pušić i Hrvoje Ilić nastavili u Maleziji, odnosno Izraelu, Doni Grdić se nakon šestomjesečne posudbe vratio u prvoligaški roster Šibenika, a Marko Bjelanović je otišao u daljski Radnički, iz čijeg se smjera vratio Nebojša Popović. Odgodivši povratnički debi jer nije putovao u Mađarsku zajedno s ozljeđenima Markom Dobrijevićem i Lukom Mihaljevićem. Poslije prvih 45 minuta mreže su u Szentlorincu mirovale, da bi u nastavku bila postignuta tri pogotka. Prvi je za BSK zabio Sinan Sinanovic, Mađar bosanskohercegovačkih korijena, ali su njegovi sunarodnjaci potom postigli dva pogotka i domogli se pobjede (2:1). Odlučujući pogodak zabivši u 90. minuti te tako Bjelobrđanima nanijevši posve nezasluženi poraz, jer su oni permanentno bili bolji sastav koji je pogodio vratnicu i bio još u nekoliko odličnih prigoda da bi domaćin s(p)retno došao do dva pogotka te tako svoje pripreme zaključio vrijednom pobjedom. Unatoč porazu bjelobrdska struka nije nezadovoljna nastupom u Mađarskoj, jer je prezentacija podignula optimizam, a spremu i formu će preostala četiri pripremna tjedna. D.L.