ODBOJKAŠICE OSIJEKA ŽRTVE PREOKRETA U GRADSKOM VRTU

Umjesto točke na “i” došlo je do potpunog raspada sustava
Objavljeno 27. studenog, 2022.

Nije tajna da su odbojkašice s Drave sklone oscilacijama. Iskazale su ih podosta i prije utakmice 8. kola Superlige. Ali ove koje su se dogodile protiv Ribola Kaštela u Gradskom vrtu bit će teško nadmašene. Bar se nadamo da neće…

Osijek je u posljednja tri tjedna u dobrom ritmu, u četiri utakmice ostvarene su tri pobjede, sve na domaćem parketu, a izgubilo se u prošlom kolu protiv Dinama u Zagrebu, i to nakon pet setova. Pet setova odigralo se i protiv Ribole, a nakon subotnjih 45 minuta malo tko je očekivao da će se na parketu ostati 102 minute i, još gore, da će se na kraju upisati poraz. Sastav Tome Pauna sigurno je odradio dva uvodna seta. U svakom su se gošće držale do sredine, a onda je u završnici domaći sastav pojačao gas i došao bez problema do 25 poena. Vodstvo od 2:0, dobra igra, a s druge strane mreže neuvjerljiv protivnik. Što je moglo poći po zlu za Osječanke? Pošlo je baš sve! Iako, treći set je otvoren trima zaredom osvojenim poenima, povelo se i 8:4, ali potom kao da je na parket izišla neka druga ekipa. Došlo je do pada koji se superligaškom sastavu ne bio smio dogoditi, bar ne u ovolikoj mjeri. Posljednje vodstvo bilo je 10:9, a onda su parketom zagospodarile Kaštelanke. Njihov trener Zoran Grgantov s klupe je prvo ubacio donedavnu članicu ŽOK-a Osijek Karlu Kolobarić, još krajem drugog seta, a početkom trećeg i Lanu Sesar. Donijelo je to željeni impuls, koji je rezultirao velikim preokretom, u kojem je veliku ulogu imala još jedna bivša članica superligaša s Drave, reprezentativka Dijana Karatović (u domaćim redovima zaigrala je mlađa sestra Mateja). Totalnu nemoć Osijeka vidjeli smo u četvrtom setu, peti je bio malo bolji, ali poraz je bio neizbježan. I posve je zaslužen.

- Od sredine trećeg seta nam je potpuno zakazao prijam servisa. Uvukla se nesigurnost, pali smo u rezultatski zaostatak, s kojim se nismo znali nositi na pravi način. Imali smo i prije oscilacija, ali ovakve nam se ne bi smjele događati. Teško mi je sve ovo objasniti. Moramo biti discipliniraniji, koncentriraniji, nije lako kada na ovakav način ispustiš pobjedu koja nam je bila nadohvat ruke - kaže Tomo Paun, koji je pokušavao izmjenama vratiti ozračje iz prvog dva seta. Nije išlo, tri seta Osječanke su odradile za zaborav, ali ovo je dobro upozorenje kako ne igrati u nastavku sezone.

Nino Benčina
OSIJEK       2

RIBOLA K.       3

OSIJEK - Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 70. Suci: Jurković i Šulc.

OSIJEK: Kainz (L), Stojković, Volmut, Sulić, Štebih, Rajndl, Lovrić, Lizatović, M. Karatović, Weinand (L), Jazvić, Rukovanjski, Jurić, Matković

RIBOLA KAŠTELA: Šeremet, Kolobarić, D. Karatović, Strize, Gogić, Sesar, Dragičević, Matas (L), Zokić, Ninčević, Vasilj

REZULTAT PO SETOVIMA: 25:22, 25:17, 17:25, 10:25, 10:15

MURSA RUTINSKI ODRADILA POSAO

Osma pobjeda odbojkaša Murse-Osijek nije bila upitna. Momčad Marija Tepperta slavila je u Sisku sa 3:0 (25:22, 25:22, 25:14). S istim rezultatom, brodska Marsonia poražena je u Rijeci (25:23, 25:19, 25:16). Ostali rezultati 8. kola: Mladost - Rovinj 3:0 (12,14,22), Split - Zadar 3:2 (20,-23,-17,24,10) i Centrometal - Ribola Kaštela 0:3 (-18,-17,-21).

Odbojkašice Enna Vukovar poražene su u gostima kod Marina Kaštela, gdje su, kao i Osječanke, prokockale vodstvo od 2:0. Završilo je 3:2 (23:25, 18:25, 25:11, 25:17, 15:12). Još su se igrali susreti: Nebo - Brda 2:3 (-14,17,-22,22-16), Kelteks - Veli Vrh 3:1 (18, -21,19,18), Split - Mladost 1:3 (23,-12-17,-15), Rijeka CO - Dinamo 1:3 (-23,12,-21-23).