BSK USPJEŠNO ODRADIO GENERALKU

"Petarda" podignula optimizam u B.Brdu
Objavljeno 8. kolovoza, 2022.
Kvalitetniji Bjelobrđani u generalnoj provjeri spreme, uoči subotnjeg starta novoga drugligaškog prvenstva, uvjerljivo su porazili mladu, drugu momčad osječkog prvoligaša koja nije uspjela postići pogodak, iako je za to bilo nekoliko prigoda. Nakon nepunih 15 minuta domaći su došli u prednost zahvaljujući Mihaljevićevom centaršutu slijeva na prvu vratnicu, gdje je skočio Ciprić i glavom svladao Sajka - 1:0. U 36. minuti Osječanin Bukvić je s 15-ak metara šutirao u prazna vrata ispred kojih je Benić izbio loptu i omogućio kontru Sinanoviću čiji bijeg s centra po lijevoj strani gostujući igrači nisu uspjeli zaustaviti, kao i potom prizemni udarac u suprotni donji kut, s 12-13 metara, kada je taj novak iz Mađarske ušao s loptom u 16-erac - 2:0. Uoči odmora (42.) Sajkova se mreža i treći put zatresla poslije Mišićevog dubinskog pasa udesno do utrčalog Benića, čija je prizemna povratna lopta pronašla Čikvara u 16-ercu, a zatim ju je napadač BSK-a spremio u lijevi donji kut - 3:0. U nastavku su treneri zadržali postave koje su završile prvi dio susreta, a i drugi je protekao u boljoj i konkretnijoj igri domaćina. Do novoga su pogotka došli u 66. minuti, gotovo na identični način kao prethodni, samo što je ovaj put Pušić dugom loptom na desnoj strani pronašao Čikvara koji je potom po (umjetnoj) travi ubacio na drugu vratnicu gdje je utrčao Bjelanović i ugurao loptu u mrežu - 4:0. Konačni je rezultat (84.) postavio prinova Božić, spremivši iz blizine odbijanac od osječkog vratara u mrežu - 5:0.D.L.
BSK*5 (3)

OSIJEK II*0

BIJELO BRDO - Stadion BSK-a. Vrijeme sunčano i vruće. Teren s umjetnom travom. Gledatelja: 150. Sudac: Oliver Romić (Osijek). Strijelci: 1:0 Ciprić (15), 2:0 Sinanović (37), 3:0 Čikvar (42), 4:0 Bjelanović (66), 5:0 Božić (84).

BSK: Đilas, Benić (od 54. D. Pecarski), Dobrijević (od 70. Grdić), Majtanić (od 70. Damjanović), Mihaljević, Pušić (od 70. Bošnjaković), Mišić (od 60. Pudić), Čikvar (od 70. Božić), Ilić (od 60. Tokich), Ciprić (od 63. Bjelanović), Baković (od 14. Sinanović). Trener: Denis Krstanović

OSIJEK II: Sajko, Jozić, Barišić, Bukvić (od 80. Marković), Bakić (od 60. Galušić), Verhas (od 60. Spahić), Lišnić (od 74. Jerbić), Omerović, Polić (od 60. Polanec), Ivandić, Tankosić (od 74. Vuica). Trener: Hrvoje Kurtović