DOBAR START HRVATA U WASHINGTONU

Donna gubila, pa projurila u 2. kolo
Objavljeno 2. kolovoza, 2022.
Osječka tenisačica Donna Vekić izborila je mjesto u 2. kolu WTA turnira u Washingtonu lakom pobjedom nad Egipćankom Mayar Sherif sa 6:4, 6:1. Donna, trenutačno 86. tenisačica svijeta, loše je otvorila meč, odmah izgubila servis i Egipćanka je povela 2:0. No to je bio samo loš početak, jer nakon toga Osječanka je posve dominirala terenom i sedma nositeljica i 47. igračica svijeta nije imala nikakve šanse. Donni je za pobjedu trebalo samo sat i 16 minuta igre. Osječanki je svaka pobjeda itekako važna za punjenje samopouzdanja pred posljednji ovogodišnji Grand Slam turnir u New Yorku.

Sjajno je washingtonski turnir otvorio i Borna Gojo, koji je na startu sa 4:6, 7:6 (4), 6:2 pobijedio Australca Jamesa Duckwortha. Australski je tenisač dobio prvi set nakon što je Goji oduzeo servis za 5:4, ali hrvatski tenisač se vratio na pravi način. U drugoj dionici još je jednom izgubio svoj servis, ali ga je odmah vratio, te nakon tie-breaka izjednačava na 1:1 u setovima. U odlučujućem setu Gojo je preuzeo kontrolu nad igrom, dva puta je uzimao servis Duckworthu i na kraju iskoristio petu meč-loptu za prolaz u 2. kolo. U meču koji je trajao dva sata i 13 minuta Gojo je servirao devet aseva, ali napravio i osam dvostrukih pogrešaka. Suparniku je tri puta uzeo servis, a svoj je izgubio dva puta. Hrvatskog tenisača u drugom kolu čeka osmi nositelj i 26. tenisač svijeta, Nizozemac Botic van de Zandschulp. I. Li.