POČEO PARIŠKI TENISKI GRAND SLAM

Borna izgubio set pa odjurio u 2. kolo
Objavljeno 22. svibnja, 2022.
Na pariškoj zemlji počeo je drugi teniski Grand Slam sezone - Roland Garros. Prvoga dana Hrvati su imali polovičan učinak, Borna Ćorić dohvatio je mjesto u 2. kolu, dok je Petra Martić ekspresno ispala. Na rasporedu je bio i meč Osječanke Donne Vekić, ali u večernjem terminu.

Borna je za pobjedu morao raditi čak tri sata i 10 minuta, ali je nakon lošijeg ulaska u meč ipak našao način kako svladati Španjolca Carlosa Tabernera (3:6, 6:2, 6:3, 6:1). U prvom setu hrvatski tenisač igrao je loše, dva puta je gubio svoj početni udarac i činilo se da Taberner neće imati težak posao. No nakon tih 3:6 sve se promijenilo, Čorić je zaigrao mnogo bolje i dobio ostale tri dionice te ostvario tek drugu pobjedu u ovoj godini. Suparnik u 2. kolu bit će mu 18. nositelj, Bugarin Grigor Dimitrov, koji je s lakih 6:1, 6:1, 6:1 svladao Amerikanca Marcosa Girona. Puno više očekivalo se od Petre Martić, ali nije mogla dalje od 1. kola. U dva seta bolja je od nje bila Čehinja Katerina Siniakova sa 6:4, 7:6 (6). Bio je to njihov drugi međusobni meč u karijeri i druga pobjeda Siniakove. Martić je na početku povela sa 3:1, no Čehinje je uzvratila s četiri gema i onda mirno privela prvi set kraju. U drugoj dionici bilo je vrlo izjednačeno, a odluka je pala u tie-breaku. I. Li.